Powrót
Archiwum

Katarzyna Pakosińska: W dobrym tonie z Zulą Pogorzelską

Data

11 Listopada 2018

Godzina

19.00

Miejsce

sala teatralna ŚOK, Rynek 43

Bilety

W przedsprzedaży 30 zł /w dniu spektaklu 40 zł . Sprzedaż: sekretariat Świdnickiego Ośrodka Kultury – Rynek 43, boczne wejście (pn.-pt. godz. 8.00–16.00), Galeria Fotografii, Rynek 44 (w godzinach otwarcia galerii: wt.-pt. godz. 14.00–18.00, sob. 12.00–16.00) oraz na godzinę przed koncertem w miejscu

KUP BILET

Katarzyna Pakosińska i zespół Makabunda zabierają widownię w podróż w czasie do dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to niekwestionowaną gwiazdą estrady była błyskotliwa, przebojowa i obdarzona oryginalnym poczuciem humoru Zula Pogorzelska — częsta sceniczna partnerka Eugeniusza Bodo. W czasie multimedialnego spektaklu zabrzmią takie przeboje jak „Spotkajmy się na Nowym Świecie”, „Bubliczki”, „Więcej gazu” czy „Ja nie mam co na siebie włożyć”. Piosenki uzupełnione będą specjalnie przygotowanymi układami tanecznymi i scenkami aktorskimi w wykonaniu wrocławskich tancerzy. Ponadto, pojawią się fragmenty filmu „Romeo i Julcia” z udziałem m.in. Zuli Pogorzelskiej i Bodo, które będą zapowiadały kolejne utwory. Całość dopełnią specjalnie przygotowane animacje i wizualizacje, które w spójny sposób będą nawiązywać do treści piosenek. 

Katarzyna Pakosińska – artystka kabaretowa, dziennikarka, aktorka i konferansjerka. Współzałożycielka i była członkini Kabaretu Moralnego Niepokoju. Jest absolwentką warszawskiego Liceum Sztuk Plastycznych oraz Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach uczęszczała również do dwuletniego studium dziennikarskiego. Następnie przez sześć lat była dziennikarzem oraz wydawcą programów w TV POLONIA. Współpracowała również z radiową Trójką.
Katarzyna Pakosińska prócz licznych występów estradowych, ma na swoim koncie również role filmowe ( m.in “Deborah” reż. R.Brylski), teatralne (m.in “Historia Manon Lescaux” reż W. Siemion), także spektakle telewizyjne (“Klimaty” reż. M.Łazarkiewicz.).

zespół: Makabunda
scenariusz i reżyseria: Generalnie Smakowicie — Marzena Kopczyńska — Urlich i Michał Gawlicz
aranżacja muzyki: Makabunda
choreografia tańca: Magda Majtyka
tancerze: Anna Zielińska, Magda Majtyka i Maciej Florek
VJ: Michał Więdłocha

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski i Teatr na czasie już w sprzedażywięcej
+