Przed nami ostatni tegoroczny koncert w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych. Tym razem w sali teatralnej ŚOK wystąpi wokalistka, kompozytorka, aktorka i pisarka Ifi Ude.

Koncert odbędzie się dzięki Magdalenie Kalkowskiej. Jej recenzja albumu Ifi Ude “Ludevo” została nagrodzona w tegorocznej edycji konkursu Świdnickich Recenzji Muzycznych. Oto fragment:

„Ifi łączy w tym albumie różne techniki śpiewania – mamy tu i falset i sopran i szept, a także głosy dzieci i chórki. Teksty są proste i nieprzerysowane. Ważniejsza jest tu muzyka, która stanowi przepiękny przykład na to jak można połączyć dwie tak różne kultury [polską i nigeryjską] za pomocą muzyki etnicznej. Płyta ta to bardzo oryginalny folkowy „mix”, w którym wokalistka jest bardzo sprawna i prawdziwa.”

Ifi Ude to polsko-nigeryjska artystka, która w swojej twórczości swobodnie łączy elementy polskiej kultury ludowej z muzyką elektroniczną. Muzyka tworzona przez Ifi Ude jest inspirowana ludowymi wierzeniami oraz etnicznym brzmieniem miejsc, w których się wychowała. Stąd jej najnowsza płyta jest swobodnym przepływem między kulturami słowiańskimi oraz afrykańskimi.

Koncert rozpocznie się w sobotę 17 grudnia o godzinie 20:00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury (Rynek 43). Tylko do końca piątku można zdobyć bilety w cenie przedsprzedaży: 55 zł. Szczegóły i sprzedaż na stronie: https://sok.com.pl/wydarzenie/recenzje-muzyczne-ifi-ude-elektro-folk/