Przedsylwestrowy wieczór 30 grudnia będzie hucznie świętowany na Dolnym Śląsku. Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Drummers From Hell zapraszają na wydarzenie, które wysunie death metalowych perkusistów na pierwszy plan. Na scenie sali teatralnej ŚOK solowe występy zaprezentuje Daniel “Nar-Sil” Rutkowski, Michał Andrzejczyk i Paweł “Pavulon” Jaroszewicz.

Drummers From Hell to twórca nagrań wideo prezentujących koncertowe występy ekstremalnych bębniarzy z całego świata. Jego kanały w mediach społecznościowych (np YouTube: http://www.youtube.com/@drummersfromhell666) mają dziesiątki tysięcy fanów i miliony wyświetleń. Po wielu latach działalności i setkach opublikowanych “drumcamów” nadeszła pora spotkać na żywo twórcę i wielokrotnie prezentowanych przez niego artystów, którymi będą:

Daniel „Nar-Sil” Rutkowski (Hate, Neolith)
Przedstawiciel młodego pokolenia perkusistów ekstremalnych. Szybkie blasty, technika, i pomysł na aranżacje partii perkusyjnych, to jego bardzo mocne strony. I coraz większe doświadczenie zdobywane na scenach całego świata!

Michał Andrzejczyk (Vader, Insidius, Varmia)
Vader to nieprzerwanie od 40 lat maszyna koncertowa. Od dwóch lat motorem napędowym jest młody, ale już doświadczony perkusista – Michał Andrzejczyk. To on dostarcza świeżej krwi, godnie zastępując poprzedników.

Paweł „Pavulon” Jaroszewicz (Blindead 23, Redemptor, Antigama)
Weteran mocnego uderzenia (były członek Vader, Decapitated, Hate), tytan pracy, mocno aktywny jeżeli chodzi o działalność muzyczną, stale koncertujący z wieloma zespołami.

Goście wydarzenia zagrają solowe sety do podkładów instrumentalnych i wokalnych. Będzie też przestrzeń na spotkania i rozmowy.

Drummers From Hell Festival rozpocznie się w sobotę 30 grudnia o godzinie 17:00. Miejscem wydarzenia będzie sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury (Rynek 43). Obowiązują numerowane miejsca siedzące a bilety oraz inne szczegóły można znaleźć na stronie: https://sok.com.pl/dfhfest/