Sznur, Wisielec i Zadushka to zespoły, które zaprezentują się na ostatnim tej wiosny koncercie w Klubie Bolko ŚOK. Sobotnie wydarzenie jest obowiązkowe dla fanów black metalu.

Świdnicki Przegląd Muzyczny prezentuje w tym roku artystów lokalnych i zaproszonych przez nich gości. Gospodarzem koncertu będzie:

Wisielec – niezależny zespół grający na pograniczu black i death metalu założony w 2017 roku w Świebodzicach. Na swoim koncie mają demo (2020), EPkę “Prolog” (2021) a na ten rok zapowiadają debiutancki album.

Dzięki ich staraniom, headlinerem wieczoru będzie wałbrzyski

Sznur – założony w 2018 roku, “wkręca się wszędzie po znajomości i psuje Blek metal”. Ich najnowszy album “Ludzina” (2023) został wysoko oceniony przez Jarka Szubrychta w Gazecie Wyborczej a już w czerwcu grupa wystąpi na Mystic Festivalu.

W roli supportu pojawi się

Zadushka – grają “necrodoom”, który mieści w sobie zarówno doom, black metal, punk, grind, pieśń religijną a wszystko podane w stylowym, gotyckim anturażu. W zeszłym roku wydali album „Wielkhi Tydzień”.

Przybliżona rozpiska godzinowa wieczoru (może ulec zmianie):

18:30 bramka
19:00 Zadushka
20:00 Wisielec
21:00 Sznur

Partnerem Świdnickiego Przeglądu Muzycznego jest “sKŻynka”, która zapewnia duży wybór napojów alkoholowych i bezalkoholowych podczas wydarzeń.

Koncert odbędzie się w sobotę 20 kwietnia w Klubie Bolko ŚOK. Bilety na bramce w dniu wydarzenia będą kosztować 50 zł a do końca piątku można je kupić w przedsprzedaży w cenie 40 zł m.in. na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: www.sok.com.pl