W sobotę 19 września sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury wypełni się dźwiękami dark etno zespołu Berkanan. Dzięki wsparciu Miasta Świdnica duet wydał w zeszłym roku debiutancką płytę, ale podczas występu można się spodziewać nowych kompozycji, aranżacji oraz udziału gości.

Berkanan to połączenie dwóch struktur muzycznych: instrumentów folkowych oraz elektroniki ambientowej. Grupę tworzy Witold Kowaliszyn, multiinstrumentalista i twórca instrumentów znany z zespołów Tantua i Srednusha, oraz Dariusz Miziarski, kompozytor, producent i muzyk. Ich utwory to historie opowiedziane dźwiękami, ze szczyptą melancholii, dramatyzmu czy nostalgii gdzieniegdzie z liryczną, subtelną finezją, a gdzie indziej podniosłą epicką opowieścią.

Podczas sobotniego koncertu na scenie wspomogą ich dodatkowi artyści: Andrzej Walczak (perkusja) oraz Konstancja Kowalska (taniec). Klimatu dopełni scenografia oraz wizualizacje na dużym ekranie, czyniąc ten wieczór naprawdę wyjątkowym.

Bilety w cenie 10 zł dostępne są w sprzedaży on-line: https://bilety.sok.com.pl/ Koncert w sali teatralnej ŚOK (Rynek 43) rozpocznie się o 20:00 (wstęp od 19:30). Zgodnie z aktualnym regulaminem, w obiektach ŚOK obowiązuje zakrycie twarzy a wraz z biletem należy dostarczyć obsłudze oświadczenie o stanie zdrowia. Jego wzór można pobrać na stronie wydarzenia: https://bit.ly/BerkananInfo