Szanowni Państwo,

w imieniu Towarzystwa Regionalnego Ziemi Świdnickiej i społeczności świdniczan zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe wyjątkowej inicjatywy — budowy pomnika Bolka II Świdnickiego.

W ubiegłym roku mieszkańcy Świdnicy w przeprowadzonych konsultacjach społecznych zdecydowali, że na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego w Świdnicy — u zbiegu ulic Muzealnej, Zamkowej i Kotlarskiej, w miejscu gdzie archeolodzy odkryli ślady zamku świdnickiego — powinien stanąć właśnie pomnik księcia Bolka II.

Przez historyków jest on uznawany za ostatniego niezależnego śląskiego księcia piastowskiego, wielkiego arbitra monarchów i genialnego polityka. Inicjatywa uhonorowania tak zasłużonego i słynnego władcy związanego z naszym miastem, ma społeczny charakter, stąd pomysł, by w jego realizację włączyć jak największą liczbę świdniczan – tych działających obecnie w naszym mieście, ale także tych urodzonych tutaj a mieszkających w różnych zakątkach świata.

Inicjator wzniesienia pomnika, Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej, przeprowadzi konkurs na projekt i realizację pomnika oraz gromadzić będzie fundusze na jego budowę. Członkowie Towarzystwa Regionalnego Ziemi Świdnickiej zwracają się zatem z prośbą o wsparcie finansowe tak szczytnego projektu i symboliczną wpłatę na konto:

Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej
58-100 Świdnica, ul. Długa 33
Nr konta BNP Paribas: 43 1600 1462 1023 6969 3000 0002
Kod SWIFT – BNPAPLP

wizerunek księcia Bolka w czerwono złotej koronie i purpurowym płaszczu