Dla Alchemii teatralnej ostatni rok był bardzo szczególny — tym razem to dzięki Państwa bezpośredniemu wsparciu i zaangażowaniu mogliśmy zrealizować wiele przedsięwzięć, które inaczej musiałyby zostać przełożone na później, lub pozostać wyłączenie w sferze planów. Bardzo dziękujemy za pomoc! Dzięki niej udało nam się przygotować bogaty program warsztatów, spacerów tematycznych, wykładów i pokazów teatralnych, a także godnie uczcić nasz kryształowy benefis. A oto lista wszystkich działań, jakie udało się nam zorganizować w 2023 roku:

Cykl 3 warsztatów artystycznych z zakresów: aktorstwa, ruchu scenicznego i pracy z głosem, których prowadzenia podjęli się aktorzy oraz wykładowcy uczelni artystycznych. Zajęcia warsztatowe adresowane były do młodzieży ze szkół podstawowych, średnich oraz do dorosłych.
Zajęcia poprowadzili: Andrzej Błażewicz, Juliusz Chrząstowski, Tomasz Dajewski, Dariusz Jaros,  Dorota Kołodziej, Karolina Warzecha.

Przygotowaliśmy pokazy „miejscowe”
1.„E(ro)tycznie” /22.02 i 16.04/,
2. „Sułkopodobni” – performatywne czytanie /23.04/
3.„Le Cabaret Horrow Show” /20.06/.

I „wyjazdowe”
1. „SAMI OBCY” z okazji Jubileuszu 75-lecia wrocławskiej Naczelnej Organizacji Technicznej w auli NOT-u we Wrocławiu /30.03/
2. Czytanie utworów świątecznych  w świetlicy wiejskiej w Grodziszczu /9.12/.

Grupa teatralna Dorosłych  świętowała Kryształowy Benefis nowa premierą „Dzień dobry. Nazywam się Alchemia” /17/18/19/20.09/.

Wykład „NOWE BADANIA NAD TEATREM ŚREDNIOWIECZNYM” wygłosił prof. Mirosław Kocura /13.11/.

Gościem Alchemii była Dominika Ostałowska /1.12/, spotkanie poprowadziła Mariola Mackiewicz.

10 spacerów tematycznych po teatrze świdnickim, w ramach których wędrowaliśmy po zakamarkach teatru z przedszkolakami, uczniami szkół podstawowych, integracyjnych – oprowadzała Halina Szymańska.

Z wielką radością odnotowujemy też, że Alchemia teatralna otrzymała Nagrodę Kulturalną SILESIA Sejmiku Województwa Dolnośląskiego za rok 2023 (16.10.2023 Wrocław).

Halina Szymańska i Karolina Warzecha zostały też zaproszone przez Dolnośląską Giełdę Wymiany Inspiracji (7.11.2023 Wrocław), aby opowiedzieć o działaniach Alchemii w ramach panelu „Młodzi i niezależni na polu kultury. Jak stworzyć własną przestrzeń do podejmowania działań?”

ZA TEN ROK PIĘKNIE PAŃSTWU DZIĘKUJEMY!