www | facebook | myspace | youtube
Małgorzata Ostrowska określana jest „ikoną polskiego rocka lat 80’tych” i od lat należy do najciekawszych postaci polskiego show-businessu.
Popularność zdobyła jako wokalistka zespołu Lombard, z którym zagrała ponad tysiąctrzysta koncertów w Polsce i poza granicami kraju (w USA, RFN, ZSRR, Holandii, Czechosłowacji, Szwecji, dawnej Jugosławii, Iraku, na Węgrzech i we Włoszech), nagrała dziesięć płyt, z których trzy otrzymały status „Złotej Płyty”, a także wylansowała kilkanaście przebojów (takich jak m.in. „Szklana pogoda”, „Droga Pani Telewizji”, „Taniec pingwina na szkle”, „Mister of America”, „Znowu radio”, „Mam dość” czy „Meluzyna”). Koncerty jazzowe na Festiwalu „Jazz Jamboree”, rola Królowej Aby w filmie „Podróże Pana Kleksa”, rola Marii Magdaleny w polskiej wersji rock-opery „Jezus Chrystus Superstar”, a później tytułowa rola w musicalu „Pocałunek Kobiety-Pająka” to kolejne etapy kariery, które uczyniły z niej niezwykle intrygującą, nieszablonową artystkę estradową.
W 1999 roku podczas Festiwalu w Sopocie otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności i w tym samym roku rozpoczęła karierę solową. Od tego czasu wydała pięć płyt, z których ostatnia zatytułowana „Gramy!” ukazała się jesienią 2012 roku. Kilka utworów z okresu kariery solowej trafiło na listy przebojów, m.in. „Lawa”, „Słowa jak węże do ucha”, „Szpilki” i „Po niebieskim niebie”.
Od 2007 roku Małgorzata Ostrowska posiada swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, a w ubiegłym roku podczas jubileuszowego 50 Festiwalu otrzymała tytuł „Ikony Festiwalu Opolskiego”.
Małgorzata Ostrowska cieszy się niesłabnącą popularnością i sympatią słuchaczy, stale dużo koncertuje, a także często jest zapraszana do różnych programów telewizyjnych.
Największym atutem Małgorzaty Ostrowskiej są koncerty, podczas których pokazuje swoje ogromne możliwości wokalne i niezwykły temperament.