Jury VI Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy w składzie: Tadeusz Sobolewski (przewodniczący), Jędrzej Morawiecki, Paweł Wysoczański, po obejrzeniu 17 filmów konkursowych, postanowiło przyznać cztery wyróżnienia – dla:
Tomasza Jeziorskiego za film „Obóz”
Izabeli Kiszczak za film „2×2″
Aleksandry Maciejczyk za film „Nils”
Bartka Tryzny za film „Pocztówka”
Nagroda Specjalna Jury trafiła w ręce Anieli Gabryel za film „Lecieć – nie lecieć”. W uzasadnieniu czytamy: „Z rutynowej pracy ornitologów – obserwatorów ptaków – autorka stworzyła intrygujący filmowy spektakl, który oddaje nasz dwoisty stosunek do natury: bliskość i poczucie oddzielenia”.
Grand Prix, 3000 złotych i statuetkę „Złotego Oka” otrzymała Marta Prus za film „Osiemnastka”. Uzasadnienie: „Za wyczucie rytmu, zwartość kompozycyjną, za umieszczenie motoru fabularnego na tyle silnego, że mógłby powieźć nas znacznie dalej, drogą długiego metrażu. Przede wszystkim jednak za uczciwość wobec bohaterki, za wrażliwość obserwacji, ale i opowiadania w naturalistyczny i jednocześnie nienachalny sposób o brutalnej rzeczywistości”.
Nagrodę Dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury, Tomasza Jamroga i 500 złotych, otrzymał film „Bohater”, reż. Alma Asuai, Marcin Kasica, Olga Winiarczyk.
Nagroda Publiczności, ufundowana przez Ligę Kobiet Polskich, koło w Świdnicy, została przyznana Anieli Gabryel za film „Lecieć – nie lecieć”.
Nagrodę Międzynarodowego Jury Młodzieżowego w składzie: Adriana Christ, Arkadiusz Ziobrowski, Lisa Meyer i Johanes Girsule, otrzymała Julita Pasikowska za film „Cienie przeszłości”. Uzasadnienie: „Nagroda trafia do Julity Pasikowskiej za niekonwencjonalny pomysł zrealizowania filmu dokumentalnego, opowieść aktualną i moralizującą, poruszającą ponadczasowe tematy”.
„Kinematografek”, nagroda osadzonych Aresztu Śledczego w Świdnicy, trafiła w ręce Emilii Śniegoskiej za film „Edward”.