ALCHEMIA TEATRALNA: WARSZTATY DRAMATURGICZNE ON LINE [BRAK WOLNYCH MIEJSC]
13/04/2021 godz.08:00 - 07/05/2021 godz.17:00
| wolnyALCHEMIA TEATRALNA zaprasza do udziału w warsztatach dramaturgicznych / on-line/, które poprowadzi Andrzej Błażewicz.
Tematem zajęć będzie:
— tworzenie tekstów dramatycznych w oparciu o linearne struktury trzyaktowe,
— nauka umiejętności wykorzystania technik pisania scenariuszy filmowych w pracy przy tworzeniu sztuki teatralnej,
— tworzenie spójnych postaci, rozwojowych opowieści, spójnych klasycznych narracji.
Czyli jak ujarzmić wyobraźnię i sprawić, by pomogła nam stworzyć dzieła, które nie są hermetyczne, tylko dostępne dla szerokiego grona odbiorców.
Zajęcia zrealizowane zostaną w formule on-line (4 spotkania 1 raz w tygodniu). Na pierwsze spotkanie zapraszamy 16 kwietnia o godz. 18.00 (link do warsztatów zostanie wysłany osobom zainteresowanym).
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA — zapisy do dnia 14 kwietnia 2021 na adres: h.szymanska@sok.com.pl (zajęcia dla młodzieży i dorosłych)
Andrzej Błażewicz — reżyser teatralny i dramatopisarz, publikuje również prozę i poezję. Urodził się w 1996 roku we Wrocławiu. Mieszkał i wychowywał się w Świdnicy. Absolwent krakowskiej AST na Wydziale Reżyserii Dramatu. Jego teksty ukazywały się w „Wyspie”, piśmie „Format”, w magazynie „Cegła”, wrocławskiej „Odrze”, „Nowych Sztukach dla Dzieci i Młodzieży” oraz w „Fabulariach” i „Arteriach”. Jego dramaty i spektakle były prezentowane i nagradzane na festiwalach w całej Polsce.
Laureat 30. Konkursu na sztukę teatralną dla dzieci i młodzieży organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Finalista Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Finalista IX i X Metafor Rzeczywistości organizowanych przez Teatr Polski w Poznaniu. Laureat konkursu Śląski Shakespeare im. Anny i Piotra Dobrowolskich. Nagrodzony w konkursie im. Ziemowita Skibińskiego.
Był asystentem przy Jana Klaty, Agnieszki Glińskiej oraz duetu Strzępka/Demirski. Jako reżyser debiutował w Teatrze Bagatela Żydem Artura Pałygi. Często pracował z duecie z Pawłem Sablikiem – Mała Syrenka Teatrze Nowym w Krakowie, Śluby Panieńskie w Teatrze Polskim w Poznaniu (nagroda na festiwalu M-Teatr w Koszalinie, wyróżnienie w Klasyce Żywej).
Sceniczną premierę miały jego dramaty: Polskie Rymowanki albo ceremonie (nagroda Instytutu Teatralnego za debiut) Andrzeju nie denerwuj się, Rady Pana Ojca oraz Narodziny Krokodyla.
Prowadzi również warsztaty teatralne dla młodzieży i amatorów.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury — państwowego funduszu celowego