UWAGA!!!
Zostały ostatnie wolne miejsca!
Zapisy wydłużone do 23 lutego!

Zapraszamy do udziału w warsztatach tworzenia materiałów wideo za pomocą szeroko dostępnego sprzętu multimedialnego takiego jak telefony komórkowe, fotograficzne aparaty cyfrowe, kamery klasy GoPro itp. Jedynym wymogiem dla uczestników jest posiadanie jednego z wymienionych urządzeń a zainteresowanie muzyką (klipy, relacje, recenzje) będzie dodatkowym atutem. Zajęcia praktyczne będą realizowane w trakcie świdnickiego przeglądu muzycznego Truskawka.

PROGRAM

dzień #1
24 lutego 2017 (piątek), 15:00 – 19:00

Zajęcia teoretyczne.
– Krótkie wprowadzenie: język filmu dokumentalnego, zasady kadrowania, plany filmowe.
– Zasady filmowania przy użyciu wielu kamer.
– Prezentacja wybranych sekwencji z filmów dokumentalnych o tematyce muzycznej.
– Dyskusja z uczestnikami na temat zaprezentowanego materiału.
– Szczegółowe ustalenie formy filmu, który uczestnicy będą realizować dnia następnego.
– Praktycznie zapoznanie się z możliwościami oraz zasadami działania sprzętu multimedialnego przyniesionego przez uczestników. 

dzień #2
25 lutego 2017 (sobota), 14:00 – 23:00

Zajęcia praktyczne.
Uczestnicy wspólnie z prowadzącym realizują wielokamerową rejestrację z przeglądu muzycznego Truskawka. 

dzień #3
26 lutego 2017 (niedziela), 14:00 – 18:00

Zajęcia teoretyczne.
Zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami montażu filmowego przy użyciu programu Adobe Premiere Pro CC. Problemy: montaż z wielu kamer, formaty zapisu, synchronizacja obrazu i dźwięku, praca nad materiałem nagranym dzień wcześniej.

ZAPISY

Zapisy przyjmujemy mailowo do 23 lutego (!) pod adresem truskawka@sok.com.pl (temat maila: Warsztaty wideo; w treści proszę wpisać imię i nazwisko, numer telefonu, rodzaj sprzętu z którego chce się korzystać na warsztatach oraz ewentualnie link do swoich realizacji wideo (nie jest wymagany!)).

PROWADZĄCY

Jakub Gryzowski (1984) – animator kultury, praktyk i teoretyk filmu amatorskiego. Od dziesięciu lat w grupie Hafciarka tworzy filmy niezależne, awangardowe oraz z pogranicza wideoartu. Jego prace były pokazywane m.in. na wystawie w BWA Studio („Hafciarka o Zmierzchu”, 2010 r.), Instytucie Niezłych Sztuk Ram Pam Pam Pam („Wideo – Plakaty”, 2013 r.), Klubie pod Kolumnami („Hafciarka – Jedenastolecie”, 2016 r.), były częścią takich wystaw zbiorowych jak: Rytuał, Podwodny Wrocław, Projektu SUW i wielu innych. Obecnie prowadzi (założony przez siebie w styczniu 2014 roku) Klub Realizatorów Filmowych. W ramach tej inicjatywy organizuje comiesięczne pokazy filmów amatorskich we wrocławskim Firleju, aktywnie wspiera produkcje niezależne, oraz przewodzi panelom dyskusyjnym poświęconym kondycji współczesnego kina, przyczyniając się do popularyzacji filmów pozainstytucjonalnych. Organizator i dyrektor programowy festiwalu Dni Kina Amatorskiego, którego pierwsza edycja odbyła się 29 i 30 kwietnia 2015r. w byłym kinie Atom (budynek NOT) we Wrocławiu.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE

Jakub Gryzowski jest autorem wideorelacji m.in. z takich muzycznych wydarzeń jak Asymmetry Festiwal (Wrocław) i Sanatorium Dźwięku (Sokołowsko) czy Melting Pot (Wrocław).