8. edycja Wielkiej Rapsodii Świdnickiej będzie wydarzeniem koncertowym. Na scenie Klubu Bolko pojawi się Nullizmatyk oraz lokalni raperzy, którym specjalnie na tę okazję towarzyszyć będzie zespół instrumentalny. Początek w sobotę 13 listopada o godzinie 20:00.

Wydarzenie znane do tej pory głównie z bitew freestyle, wraca po dwuletniej przerwie w nowej formule. Niezmienny pozostaje udział livebandu, który tym razem będzie towarzyszył świdnickim artystom w wykonaniu autorskich utworów. Przybliżony program Rapsodii jest następujący:

19:30 bramka
20:00 supporty
20:30 lokalni MCs + liveband
21:30 Madział
21:55 Nullizmatyk

Nullizmatyk – gość specjalny sobotniego koncertu, wystąpi w 2 odsłonach na zakończenie wieczoru. Raper, autor tekstów, producent muzyczny, współwłaściciel wytwórni DYSTRYKT, od kilku lat współpracuje z muzykami, głównie świdnickimi, podczas występów i nagrań. W Klubie Bolko będzie mu towarzyszył Bartek Bednarz (bas), Paweł Sierakowski (gitara), Grabery (hypeman), ZGAS (beatbox) oraz DJ Markowy.

Madział – rocznik ’91, raper, freestylowiec oraz wielokrotny juror Wielkiej Rapsodii Świdnickiej. Od wielu lat w świdnickim podziemiu. W tym roku po dłuższej przerwie wypuścił projekt „Rezerwowy EP” i zapowiada że to jeszcze nie koniec.

Oprócz występu solo z DJem, wykona też 2 kawałki z livebandem, podobnie jak pozostali MC’s, których prezentujemy w kolejności alfabetycznej (kolejność ich występów poznacie na miejscu, więc warto być punktualnie):

Kartki Z Rejonu to projekt Rafała „Rafa” Bałosa oraz Krystiana „Krynia” Bzowego, w którym podejmują aktualne, ale też minione tematy i pokazują je z perspektywy 30-latków. Chociaż KzR powstały w 2019 roku, to obaj noszą rap w sercach od zawsze. W pierwszym kwartale 2022 spodziewajcie się premiery ich krążka „Dowód tożsamości”.

KeZu już od 10 lat jest obecny na świdnickiej scenie. Podczas licznych występów supportował m.in. Palucha, Sitka, Planbe. Tworzy na podstawie własnych przeżyć, uczuć oraz obserwacji. Dobrym przykładem jest singiel „Derealizacja”, który od kilku tygodni zyskuje popularność.

Noka – zapalony wędkarz i artysta w jednym, który udowadnia wszystkim, że warto walczyć o marzenia. W tym miesiącu razem z Fafik PNN wypuścili wspólny singiel, który usłyszycie też na Rapsodii!

Verde – podróżuje na skraju wielu gatunków: od ciężkiego, mrocznego rapu, aż po słodkie, melodyjne piosenki. Od zawsze zajarany oldschoolowym klimatem. Ostatnie jego nowości to chociażby „Lawenda” czy udział na „De Nekst Best Mixtape 2”. Aktualnie w planach ma duży projekt, o którym więcej wkrótce.

Liveband tworzą:
– Bartosz Bednarz (gitara basowa): muzyk, kompozytor, od lat związany ze świdnicką sceną muzyczną (niezależnie od gatunków).
– Kacper Kwiatkowski (perkusja): młoda krew ze Świdnicy, tętniąca do tej pory w rockowych rytmach, teraz zaczyna płynąć w kierunku nowych brzmień.
– Patryk Dorobek (gitara): na co dzień gra w popowym Luna Parku i awangardowym Antykoń.
– Markowy: bboy, dj, producent takich gatunków jak funk, breaks, boom bap, muzyka instrumentalna oraz szeroko pojęta muzyka hip hopowa.

Ten ostatni będzie też towarzyszył supportom, które rozpoczną imprezę zanim liveband pojawi się na scenie:

Fafik PNN – raper zajawkowicz, początkujący realizator w GietoStudio, na swoim koncie posiada dziesiątki a może i setki zrealizowanych utworów (póki co, głównie do szuflady).

RaF na pytanie „dlaczego rap?” odpowiada „bo płynie mi we krwi!” Członek Kartek Z Rejonu zaprezentuje na rozgrzewkę wybór solowych kawałków z nadchodzącej płyty.

Wielka Rapsodia Świdnicka organizowana jest przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Wydarzenie wspiera Browar Łażany, który będzie obecny na miejscu ze swoim stoiskiem. Bilety w cenie 20 zł oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie ŚOK: https://sok.com.pl/rapsodia8/