Powrót
Archiwum

Długi Łykend [spektakl]

Data

21 Lutego 2016

Godzina

18.00

Miejsce

sala teatralna ŚOK

Bilety

70 zł parter, 65 zł balkon

Organizator

ATLAS Stage Productions Canada, Świdnicki Ośrodek Kultury

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na komedię teatralną Norma Fostera DŁUGI ŁYKEND.

21 lutego, godz. 18.00
sala teatralna ŚOK
70 zł parter, 65 zł balkon

Norm Foster jest niezwykle popularnym i najczęściej wystawianym dramaturgiem w historii Kanady. Jego sztuki znane są ze swojego charakterystycznego humoru oraz trafnego pokazania tego, jak zwykli ludzie próbują sobie radzić w życiu.
„Norm Foster ma talent do tworzenia postaci, które są tak wiarygodne, że widzowie mogą zobaczyć na scenie fragmenty samych siebie” (Daily News).
Również „Długi łykend” wpisuje się w ten schemat. To klasyczna komedia, świetnie napisana, z doskonałymi dialogami i zaskakującymi zwrotami akcji. Bohaterami są dwie pary, które się kochają/nienawidzą: prawnik i psychoterapeutka oraz nieudolny scenarzysta i właścicielka sklepu. Czwórka ta spędza weekend w domku letniskowym, zagubionym gdzieś w lasach wschodniej Polski. To, co wydarzy się podczas tych kilku dni, wywróci ich życie do góry nogami. Co jest prawdą, a co kłamstwem? Gdzie jest granica przyjaźni? W mrocznych zakątkach dusz bohaterów Karola, Wandy, Roberta i Poli odezwą się membrany hipokryzji i dzikiego szaleństwa. Wyjdą na jaw ich prawdziwe namiętności i pragnienia, a podjęte decyzje niewyobrażalnie pokrzyżują losy obu par. Miłość, przyjaźń, nienawiść, zazdrość… Wszystko podane z wielkim poczuciem humoru. Jak się potoczą losy bohaterów? Jakie podejmą decyzje? Jak skończy się ta historia…?
Zapraszamy na spektakl!

Reżyseria: Piotr Dąbrowski, Julia Wacławik-Dąbrowska
Scenografia: Magdalena Wacławik
Aktorzy (grać będą wymiennie):
Maja Barełkowska / Grażyna Strachota
Katarzyna Żak / Katarzyna Walter
Piotr Cyrwus / Piotr Dąbrowski
Wojciech Wysocki / Marek Siudym

Autorem „Długiego łykendu” jest Norm Foster. Jego sztuki doczekują się rocznie około 150 rożnych adaptacji. Na swoim koncie ma również kilka musicali. Tego samego autora grane są w Polsce (z ogromnym powodzeniem) dwa spektakle: „Premiera” i „Ostra jazda”. Tekst z języka angielskiego przetłumaczył Mirosław Połatyński, polski aktor i reżyser, od dziesięciu lat mieszkający w Kanadzie (gdzie ukończył studia reżyserskie).

www.terminalevent.pl

DLUGI_LYKEND_WAT_08

DLUGI_LYKEND_WAT_07

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski i Teatr na czasie już w sprzedażywięcej
+