Na sobotę 20 kwietnia zaplanowano Świdnicki Dzień Zwierzaka – początek o godzinie 12:00 (Rynek – przed Galerią 44). W programie: porady behawiorystów i weterynarzy, pokazy psich sztuczek, prezentacja ras psów, stoiska z akcesoriami dla zwierząt, zbiórka darów dla zwierząt ze schroniska i wiele innych atrakcji. Zapraszamy!

Organizatorem akcji jest Joanna Gadzińska – Przewodnicząca Rady Miejskiej Świdnicy.

W programie:
– od godz. 12:00 – Porady weterynarza i behawiorysty oraz dogoterapeutki.
Pokazy psich sztuczek i posłuszeństwa na specjalnie przygotowanym ringu, przygotowane przez Związek Kynologiczny.
Gry i zabawy dla dzieci z udziałem specjalnie wyszkolonych psów.
Samochód rajdowy i stoisko Ośrodka dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych w Uciechowie. Będzie można porozmawiać z wolontariuszami i uzyskać informację o zwierzętach przebywających w ośrodku.
Stoiska z markową karmą dla zwierząt i rozmaitymi przydatnymi akcesoriami.
Konkursy z wiedzy o zwierzętach, w których do wygrania czekają cenne nagrody: bilety do kina Cinema 3D, słodycze od Intermarche, zestawy do sprzątania po pieskach od Leroy Merlin, akcesoria dla zwierząt od sklepu zoologicznego Animals24, zaproszenia na kawę i ciasto do Galerii44, spotkania szkoleniowe z behawiorystą, wizyty u weterynarza z poradą i wiele innych!
Bajkowe malowanie twarzy dla dzieci.
– 14:00 – Jeżyniec Ekostraży w Galerii44. Niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć jak karmi się jeże!
– 15:00 – Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Wiadomości Świdnickich na najsympatyczniejszego pupila. Przez cały dzień będzie można oglądać pokonkursową wystawę plenerową w Rynku.
– 16:00 – Wspólne zdjęcie wszystkich świdniczan, wraz ze swoimi pupilami.
– 17:00 – Prelekcja fundacji „2 plus 4” w Galerii44 na temat adopcji zwierząt ze schronisk. Jeśli zastanawiasz się nad adopcją i masz wiele pytań, ta prelekcja jest dla Ciebie!

Sprawdź imprezę na Facebooku.