W marcu zakończyło się głosowanie w ramach projektu Świdnickie Recenzje Muzyczne. Luxtorpeda oraz Janusz Radek & The Ants to pierwsi wykonawcy zaproszeni przez ŚOK dzięki wsparciu fanów. Trwają rozmowy z kolejnymi artystami.

Najpierw warsztaty z pisania recenzji muzycznych poprowadził Jarek Szubrycht (muzyk, dziennikarz, autor książek), następnie trwał otwarty nabór recenzji świdniczan do projektu, a później odbyło się głosowanie. Poniżej przedstawiamy procentowe wyniki. Trwają rozmowy z artystami odnośnie ich występu w Świdnicy. Kolejne koncerty zostaną zrealizowane jeśli koszty ich produkcji będą mieścić się w budżecie Świdnickich Recenzji Muzycznych (http://bit.ly/recenzjeSOK).

Wyniki głosowania:
1. Dawid Kwiatkowski
2. Luxtorpeda (wystąpi 13 listopada – http://bit.ly/Luxtorpeda)
3. Janusz Radek & The Ants (wystąpią 29 września – http://bit.ly/JanuszRadek)
4. Batushka
5. Kortez
6. Kat & Roman Kostrzewski
7. Filipek
8. Marika
9. Alameda 5
10. Sarius x Voskovy x W.E.N.A.

wyniki głosowania - wykres
Autorzy wszystkich recenzji, które brały udział w głosowaniu, ale nie dostaną szansy na realizację koncertu, otrzymają karty prezentowe od salonu Empik. Wkrótce podamy kolejnych wykonawców, którzy wystąpią w Świdnicy dzięki wsparciu świdnickich fanów muzyki. W planach jest też kolejna edycja Świdnickich Recenzji Muzycznych, która odbędzie się w okolicach czerwca. Po szczegółowe informacje zapraszamy do śledzenia strony Facebook ŚOK: www.facebook.com/SwidnickiOsrodekKultury/