Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń do udziału w bitwie, która odbędzie się 31 maja 2014 roku w ramach Wielkiej Rapsodii Świdnickiej. Nagroda za I miejsce wynosi 500 zł a za II i III miejsce odpowiednio 300 zł i 100 zł. Poniżej udostępniamy do wglądu i pobrania REGULAMIN oraz WZÓR ZGODY RODZICÓW (dla osób niepełnoletnich chcących startować w bitwie).

Zgłoszenia do bitwy należy wysyłać najpóźniej do 29 maja 2014 na adres: 074@sok.com.pl wpisując w temacie maila “zgłoszenie WRŚ” a w treści maila podając:
1. nazwisko i imię,
2. ksywę,
3. miasto,
4. numer telefonu,
5. informację “Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu Wielkiej Rapsodii Świdnickiej i akceptuję jego warunki”.

PLIKI DO POBRANIA:

REGULAMIN [ doc | odt | pdf ]

WZÓR ZGODY [ doc | odt | pdf ]

WIELKA RAPSODIA ŚWIDNICKA
REGULAMIN

1. Organizatorem jest Świdnicki Ośrodek Kultury z siedzibą w Świdnicy, Rynek 43.
2. Wpisowe w formie biletu wynosi 20 zł a nagrody 500, 300, 100 zł (odpowiednio: I, II i III miejsce)
3. W dniu bitwy zostaną przeprowadzone eliminacje, podczas których każdy z uczestników przez 45 sekund będzie musiał wykazać się rymowaniem pod temat.
4. Uczestnicy, którzy przejdą eliminacje, otrzymają zwrot wpisowego.
5. W zależności od poziomu eliminacji, jury wybiera 8 bądź 16 zawodników, którzy wezmą udział w dalszej części wydarzenia. W przypadku wątpliwości co do wyboru zawodników o zbliżonym poziomie umiejętności, a kwalifikujących się pod koniec pierwszej ósemki bądź szesnastki, przeprowadzane zostaną baraże, których konwencję określi jury.
6. W przypadku 8 zawodników: bitwa odbywa się systemem grupowym z podziałem na 2 grupy: A i B, z których po 2 osoby przechodzą do półfinałów (pierwszy z grupy A walczy z drugim z grupy B, oraz pierwszy z grupy B walczy z drugim z grupy A).
7. W przypadku 16 zawodników: bitwa odbywa się systemem pucharowym – 1/8 finału, ćwierćfinał, półfinał, finał.
8. W każdym pojedynku zawodnicy mają po jednym 45 sekundowym wejściu pod temat pod jeden, ten sam bit, oraz po dwa 30 sekundowe wejścia na przemian bez tematu pod drugi bit.
9. Pojedynki sędziowane są przez 3 jurorów; przy ocenie zawodników jury uwzględnia między innymi oryginalność, pomysłowość, poziom techniczny, wyczucie bitu, autoprezentację oraz reakcje publiczności.
10. Jury decyduje o wyniku poszczególnych pojedynków i rozstrzyga wszelkie sporne decyzje dotyczące przebiegu bitwy
11. W przypadku niezdecydowania jury odnośnie werdyktu rozgrywana jest dogrywka. W jednym pojedynku mogą się odbyć maksymalnie 2 dogrywki, po których w przypadku nierozstrzygnięcia decydujący głos ma publiczność.
12. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.
13. Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć w dniu koncertu do organizatorów wydrukowaną i podpisaną zgodę rodziców bądź opiekunów na udział (załącznik 1).
14. Zgłoszenia należy wysyłać najpóźniej do 29 maja na adres: 074@sok.com.pl wpisując w temacie maila “zgłoszenie WRŚ” a w treści maila podając:
imię + nazwisko, ksywę, miasto, numer telefonu oraz informację “Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu i akceptuję jego warunki”.