Disorder, Delirium i Arlequeen to trzy zespoły, które za niecałe 2 tygodnie zaprezentują się dzierżoniowskiej, ząbkowickiej i świdnickiej publiczności w ramach cyklu Sudecka Ofensywa. Zapraszamy na ich koncerty w weekend 12-14 grudnia do lokalnych ośrodków kultury.

Sudecka Ofensywa to cykl koncertów prezentujących zespoły wybrane do udziału wspólnie przez ośrodki kultury ze Świdnicy, Dzierżoniowa i Ząbkowic Śląskich. Celem wydarzenia jest promocja najlepszych niezależnych wykonawców z naszego regionu. W październiku, podczas pierwszej edycji wydarzenia, mini-trasę odbyły grupy Johnny Trzy Palce, Noidobra oraz Vamos Brothers a w listopadowej, drugiej edycji, udział wziął Zespół Wychowawczy, Error i Kwestia Czasu. Podczas grudniowej odsłony na widzów czeka porcja death metalu, hard rocka i rocka alternatywnego.

Disorder powstał wiosną 2003 roku w Strzegomiu i do dziś gra mieszankę technicznego death metalu z miażdżącą brutalnością. Rok 2006 zaowocował płytą „Confess” a już w roku 2013 roku, po wielu udanych koncertach i latach ćwiczeń, Disorder mógł pochwalić się swym kolejnym, bardziej dojrzałym dziełem. Nagrany materiał zyskał nazwę „Pure Hatred” a promuje go teledysk do utworu „Humiliation”. Zapraszamy do obejrzenia:

Arlequeen jest z Ząbkowic Śląskich i istnieje od początku sierpnia 2014 roku. Ich muzyka charakteryzuje się nietuzinkowymi rozwiązaniami oraz kompozycjami, mocno uderzając w alternatywę oraz łącząc inne gatunki. Teksty, mimo że traktujące o rzeczach poważnych oraz ogólnie pojętych problemach ludzkich, pisane są często w sposób groteskowy i niedosłowny.

Dzierżoniowska grupa Delirium, to jak sami o sobie piszą „zlepek kilku muzyków, którzy zbierali się przez prawie 9 miesięcy, by być w takim jak obecnie składzie.” W tym roku wystąpili w części konkursowej Dzierżoniowskich Prezentacji. Grają na pograniczu rocka i metalu, z odrobiną lżejszych brzmień.

Bilety na każdy z koncertów w cenie 10 zł będzie można kupić bezpośrednio przed występami. Więcej informacji na temat poszczególnych wydarzeń (adres, godzina itp) można znaleźć na stronach miejskich ośrodków kultury:
Dzierżoniów – http://www.dok.pl
Ząbkowice – http://www.e-zok.pl
Świdnica – http://www.sok.com.pl

Partnerami medialnymi Sudeckiej Ofensywy są Doba.pl, Region Fakty, Telewizja Sudecka i Tygodnik Dzierżoniowski.