Najbliższa odsłona Otwartej Sceny Amatora już w tę sobotę (duet Ponad Chmurami) a na kolejnej, zaplanowanej na 10 kwietnia będzie można zobaczyć i usłyszeć wrocławsko-świdnickie The Lottery oraz Olven z Brzegu. Oba zespoły poruszają się w stylistyce indie rocka i britpopu i wystąpią w Klubie Bolko.

The Lottery to zespół grający indie rocka z domieszką energicznej, melodycznej gitary prowadzącej. Tworzy go grupa czterech szalonych studentów, w których płynie krew prawdziwych rockmanów. Loteria, nazwa z przypadku, która w pełnym stopniu określa cały zespół – spontaniczność, kreatywność, przygoda. W styczniu 2015 roku The Lottery nagrało debiutanckie demo, na którym znajduje się w pełni autorski materiał. Można go posłuchać na stronie wydarzenia: www.sok.com.pl/osa-the-lottery-olven-koncert/. W najbliższą środę zespół wystąpi we Wrocławiu w Klubie Bezsenność na półfinałowym koncercie w ramach Akademickiego Rocka.

Olven to z kolei grupa założony w roku 2011 i grający britpop z elementami alternatywy, biorąc za przykład zespoły brytyjskie pokroju Oasis czy Arctic Monkeys, kończąc na znanym polskim zespole Myslovitz. Zespół w którego skład wchodzą: Miłosz Gawlik grający na gitarze solowej, który to dołączył do zespołu Olven wraz z perkusistą Michałem Wawrzyniakiem w roku 2014 dodając świeżego tchnienia, Michał Rabenda zespołowy frontman przygrywający melodyjne partie na gitarze rytmicznej, Tomasz Sobolewski grający na gitarze basowej, oraz Karol Maryszczak grający na instrumentach klawiszowych.

Koncert odbędzie się w piątek 10 kwietnia w małej sali Klubu Bolko. Rozpoczęcie przewidziane jest na godzinę 20:00 a bilety w cenie 5 zł dostępne będą wyłącznie na bramce w dniu wydarzenia. Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich wykonawców do udziału w Otwartej Scenie Amatora – szczegóły projektu można znaleźć tutaj: www.sok.com.pl/osa/.

The Lottery