DOŁĄCZ NA FACEBOOKU

Sudecka Ofensywa to cykl koncertów prezentujących zespoły zaproszone do udziału wspólnie przez ośrodki kultury ze Świdnicy, Dzierżoniowa i Ząbkowic Śląskich. Celem wydarzenia jest promocja najlepszych niezależnych wykonawców z rejonu Przedgórza Sudeckiego. Chcemy pokazać, że interesująca muzyka powstaje nie tylko w wielkich miastach, ale także tuż koło nas. Podczas pierwszych koncertów Sudeckiej Ofensywy w październiku, listopadzie i grudniu, publiczność w każdym z miast biorących udział w projekcie będzie miała okazję usłyszeć aż 9 zespołów. Mamy nadzieję, że Sudecka Ofensywa pomoże im dotrzeć do nowych miejsc, dźwięków i ludzi. Zobacz zapowiedź pierwszej edycji Sudeckiej Ofensywy, która odbyła się w październiku.

SUDECKA OFENSYWA #2

ZESPÓŁ WYCHOWAWCZY + ERROR + KWESTIA CZASU

7 listopada [piątek] – Świdnica (facebook)

19:30 – otwarcie bramki
20:00 – KWESTIA CZASU
21:00 – ERROR
22:00 – ZESPÓŁ WYCHOWAWCZY

ZESPÓŁ WYCHOWAWCZY

 [Ząbkowice Śląskie – punk rock]
facebook | myspace
Kapela powstała w 2006 roku z inicjatywy Fredka w Ząbkowicach Śląskich. Zespół ma na swoim koncie ponad 200 zagranych koncertów na terenie Polski, jak i za granicą na terenie Republiki Czeskiej. Zaliczyli występy na jednej scenie z takimi kapelami jak Bracia Figo Fagot, Włochaty, Sedes, Zielone Żabki, Para Wino, Defekt Muzgó, Castet, Bethel, Awaria, Kabanos czy De Łindows.Zmiany składu wpłynęły pozytywnie na spójność muzyki, a aktywność zespołu zarówno koncertowa, jak i studyjna została zachowana. W 2013 roku nastąpiła całkowita zmiana składu, ze starego pozostał tylko Fredek. W 2014 roku ZW nagrywa nowy materiał, z masą brudnych i mocnych riffów, materiał będzie dostępny w serwisach internetowych oraz do zakupienia na koncertach.

ERROR

[Strzegom – punk rock]
facebook | soundcloud
Zespół ErroR powstał w 2008r w Świebodzicach. Początkowo kapela grała wyłącznie covery klasyków polskiej sceny punkowej lat 80/90. Po kilku zmianach personalnych zespół zabrał się za autorski materiał, który trafił na debiutancki album pt. „Przerywamy Milczenie” zrealizowany w jaworskim BigFireStudio na przełomie 2012/2013r.

Muzyka grana przez ErroR jest trudna do sklasyfikowania, łączy ona ciężkie brzmienia gitary, szybkie bicie perkusji, melodyjny bass, a wszystko uzupełnia radykalny przekaz na wokalu. Kapela w swoich tekstach przekazuje swój światopogląd nawiązujący do antyfaszyzmu, proekologicznego i prozwierzęcego stylu życia, a koncerty uzupełniane są kampaniami informacyjnymi takich organizacji jak: Nigdy Więcej, GreenPeace, WWF czy Amnesty International. Od 2011r zespół jest twórcą i głównym organizatorem Azor Punk Rock Festiwalu, charytatywnej imprezy na rzecz schroniska dla psów niechcianych i porzuconych w Uciechowie.

Za swoje osiągnięcia kapela uznaje koncerty u boku takich zespołów jak: Wlochaty, Eye for an Eye, The Bill, WC, TZN Xenna, Defekt Muzgó, GaGa/Zielone Żabki. [info: zespół]

KWESTIA CZASU

[Bielawa – punk rock]
facebook | myspace
Kwestia Czasu powstała w Bielawie w kwietniu 2009 z inicjatywy Patryka Michałka, Maćka Kołodzieja oraz Bartka Burczaka. Ich granie zaczęło sie w garażu z użyciem dwóch gitar i perkusji. Były to ciężkie chwile, żeby znależć miejsce do mocnego grania, ale udało się. Kwestia Czasu przeniosła się do salki należącej do Orkiestry Dętej w Bielawie. Po długim poszukiwaniu basisty i wokalisty w maju 2009 dochodzi Błażej Szozda na gitarze basowej a w czerwcu Patryk Michałek oraz Maciek Kołodziej przejmują role wokalistów. W 2014 dochodzi do Składu Łukasz (gitara prowadzaca/wokal). Zespół koncertuje nie tylko na dolnym śląsku ale również po całej Polsce.

X X X