Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek na spotkanie z grami planszowymi i turniej Scrabble!

Oprócz możliwości wypróbowania każdej z wymienionych niżej gier, zapraszamy do udziału w:

TURNIEJU SCRABBLE

w którym do wygrania są 3 karty podarunkowe o wartości 100 zł każda, do wykorzystania u sponsora imprezy w sklepie Game Sector w Świdnicy (oferującym gry „bez prądu” oraz na konsole). Zapisy do turnieju bezpośrednio w dniu wydarzenia w Klubie Bolko między 10:00 a 10:30. Możliwość zapoznania się z zasadami i zagrania w pozostałe tytuły w godzinach 10:00 – 14:00 (oferujemy wsparcie doświadczonych graczy!).

Na miejscu będą dostępne następujące gry:

SCRABBLE / gra słowna (strona polskiego wydawcy)
wiek graczy: 10+ / ilość graczy: 2-4
„Gra w tworzenie słów, wymyślona przez Alfreda Buttsa w 1931 roku. Obecnie jedna z najpopularniejszych gier słownych na świecie.” (info wydawcy)
>>> przeczytaj instrukcję <<<

TALISMAN: MAGIA I MIECZ / gra fantasy (strona polskiego wydawcy)
wiek graczy: 9+ / ilość graczy: 2-6 / czas gry: ~90 min
„Wyprawa do krainy smoków i magii! W tej pełnej przygód grze wyruszysz na niebezpieczną wyprawę po największy skarb, legendarną Koronę Władzy. Wcielisz się w wojownika, kapłana, czarnoksiężnika lub jednego z pozostałych jedenastu bohaterów władających magią lub mieczem.” (info wydawcy)
>>> obejrzyj instrukcję wideo <<<
>>> przeczytaj instrukcję <<<

KOLEJKA / gra towarzyska (strona polskiego wydawcy)
wiek graczy: 12+ / ilość graczy: 2-5 / czas gry: ~60 min
„Czy masz odwagę zmierzyć się z rzeczywistością lat osiemdziesiątych? Kolejka jest grą planszową opowiadającą o realiach życia codziennego w latach schyłkowego komunizmu w Polsce. Zadanie graczy wydaje się proste – muszą wysłać swoją rodzinę do sklepów na planszy i kupić wszystkie towary z listy zakupów. Problem polega jednak na tym, że półki w pięciu osiedlowych sklepach są puste. W tej realistycznej grze planszowej trzeba nieźle „kombinować”, żeby zdobyć upragniony towar.” (info wydawcy)
>>> obejrzyj instrukcję wideo <<<
>>> przeczytaj instrukcję <<<

REWOLUCJA 1905 / gra historyczna (strona polskiego wydawcy)
wiek graczy: 12+ / ilość graczy: 2-4 / czas gry: ~30 min
„Fabuła gry dotyczy przede wszystkim historycznej walki strajkowej i demonstracji dziejących się w pierwszym roku zrywu. Wszystkie zdarzenia oparte są na rzeczywistych epizodach. Gracze wcielą się w reprezentantów/reprezentantki jednej z sześciu frakcji: Bundu, Polskiej Partii Socjalistycznej, Socjaldemokracji Królestwa Polskiego i Litwy, Narodowej Demokracji/NZR, grupy fabrykantów i władzy carskiej.” (info wydawcy)
>>> przeczytaj wkrótce 😉 instrukcję <<<

BOSS MONSTER / gra karciana retro-fantasy (strona polskiego wydawcy)
wiek graczy: 13+ / ilość graczy: 2-4 / czas gry: ~20 min
„”Wciel się w rolę bossa najwyższego lewelu, zbuduj najeżone pułapkami podziemia, zwab jak najwięcej poszukiwaczy przygód… a potem wybij ich co do jednego! Boss Monster to prawdziwie szalona mieszanka strategicznej i przygodowej gry karcianej inspirowana klasycznymi grami wideo. Czy jesteś wystarczająco złym typem, aby zostać największym bossem?” (info wydawcy)
>>> obejrzyj instrukcję wideo <<<
>>> przeczytaj instrukcję <<<

Więcej informacji wkrótce

Scrabble

Scrabble

Talisman: Magia i Miecz

Talisman: Magia i Miecz

Kolejka

Kolejka

 

Rewolucja 1905 (foto Kasia Derda)

Rewolucja 1905 (foto Kasia Derda)

Boss Monster