Po zakończonej adaptacji akustycznej małej sali w Klubie Bolko i styczniowym koncercie inauguracyjnym, przyszedł czas na rozwinięcie muzycznych podróży. W sobotę 1 marca na zaproszenie ŚOK oraz grupy Orchard do Świdnicy zawitają wrocławscy post-metalowcy z Blank Faces.

Wraz z oddaniem do użytku odświeżonej przestrzeni koncertowej, Świdnicki Ośrodek Kultury zaprosił do wspólnego planowania repertuaru zespoły, które na codzień mają próby w Klubie Bolko, i których większość wystąpiła na koncercie 10 stycznia. Różnorodność stylistyczna wykonawców związanych z ŚOK pozwoli zaprezentować publiczności szeroki wachlarz gatunków, od metalu (Orchard), przez folk (Tantua), funk (Lunapark), rock (The Floorators, Zakaz Wjazdu) po poezję śpiewaną (Huncwot). W planach są też wydarzenia hip-hopowe.

W pierwszej kolejności swoich gości ze zbliżonego muzycznie uniwersum przedstawi Orchard. Będzie to zespół Blank Faces, który powstał w 2010 roku we Wrocławiu. Łączy on różne elementy metalu i muzyki progresywnej. Utwory cechują ciężkie gitarowe riffy, przeplatane klimatycznymi melodiami oraz minimalistyczny wokal. Blank Faces w swym dorobku koncertowym mają wspólne występy między innymi z Tides From Nebula, Khuda, Sun Of Nothing, Luxtorpeda i Blindead. Zespół zagościł na scenach festiwali Castle Party i Slot Art oraz został laureatem Legnickiego przeglądu kapel rockowych. Fragment ich muzyki można odsłuchać tutaj:

Koncert, będący niejako wydarzeniem kończącym ferie, rozpocznie się w sobotę 1 marca w Klubie Bolko o godzinie 20:00 (wstęp od 19:30). Bilety dostępne będą wyłącznie na bramce w dniu koncertu w cenie 10 zł (bilet normalny) i 5 zł (bilet ulgowy dla młodzieży do lat 16 oraz dla posiadaczy Świdnickiej Karty Dużej Rodziny). Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia.