DOŁĄCZ NA FACEBOOKU

Po raz kolejny Świdnica walczy z AIDS i po raz kolejny muzycznie. W tegorocznym boju walczyć koncertowo będzie zespół Farben Lehre oraz Offensywa. Edukacyjne starcie stoczy dla publiczności Teatr Ruchu ONE w taneczno – muzykalnym spektaklu z Freddiem Mercurym.

„Rock przeciw AIDS” to wydarzenie, które na dobre wpisało się w kalendarz miejskich imprez. 1 grudnia, podczas Światowego Dnia Walki z AIDS, na całym świecie organizowane są akcje edukacyjne oraz happeningi, mające na celu uświadomienie wagi problemu jaki niesie ze sobą choroba, nazywana przez wielu dżumą XXI wieku. – Rokrocznie Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza świdniczan na muzyczną ucztę połączoną z działaniami profilaktycznymi. I po raz kolejny wydarzenie organizowane jest z dużo większym rozmachem. Stawiamy na dobrą rockową muzykę i profilaktykę. Tym razem ze znanymi publiczności zespołami rockowymi dużej sceny – mówi Sylwia Łabuda, reprezentująca organizatora.

W tym roku główną gwiazdą imprezy będzie zespół Farben Lehre i Offensywa. Farben Lehre to polski zespół punkowy, który powstał w 1986 roku z inicjatywy Wojciecha Wojdy oraz Marka Knapa. Zespół koncertował w całej Polsce, a także w Niemczech, Włoszech, Irlandii, Francji, Słowacji, Czechach, na Ukrainie i Białorusi. Na jednej scenie występowali, m.in. z Exploited, Die Toten Hosen, Vibrators, G.B.H., Dritte Wahl, Smola a Hrusky i Ine Kafe. od 2004 roku Farben Lehre jest głównym wykonawcą dużej klubowej trasy Punky Reggae Live.

 

OFFENSYWA z kolei to młody, szczeciński zespół grający energetyczny i melodyjny punk rock. Kapela powstała w 2006 roku, pod szyldem NO FUTURE. Aktualnie, od początku 2012 roku występuje pod nową nazwą OFFENSYWA. Zespół ma na swoim koncie występ podczas XIX Przystanku Woodstock(2013), gdzie jako Laureat Eliminacji do Przystanku Woodstock organizowanych przez fundację WOŚP oraz Fabrykę Zespołów, wystąpił na Dużej Scenie festiwalu. To nowa energia na polskiej scenie, powiew świeżości oraz esencja młodości w czystej formie, bez cwaniactwa, oportunizmu i gwiazdorskich zapędów. Dumnie i pewnie podążają do przodu, nie oglądając się na innych.

„Rock przeciw AIDS” to jednak nie tylko muzyka. 1 grudnia w Klubie Bolko pojawi się punkt informacyjno – konsultacyjny, dotyczący HIV i AIDS z udziałem certyfikowanych instruktorów terapii i psychoterapii uzależnień.

W tym roku na scenie dla koncertowej publiczności zostanie pokazane widowisko taneczne w wykonaniu formacji tanecznej ONE pod kierunkiem Renaty Łukaszewicz – Szczepanik. To zespół o wieloletniej historii i wielu osiągnięciach. Prezentują choreografie w najmodniejszych stylach. Ich występy to efekt poszukiwań tanecznych i łączenia styli.

Projekt muzyczno – taneczny, który zobaczymy to przejmująca podróż po różnych aspektach i definicjach choroby AIDS/ HIV. Motywem przewodnim przedstawienia jest choroba AIDS, w niekonwencjonalny sposób prezentowana w wielu odsłonach za pomocą ruchu i muzyki, poprzez taniec i opowieści oraz dźwięk. Fabuła jest impresją na temat przebiegu choroby, którą przeżywają bohaterowie. W spektaklu wykorzystano utwory muzyczne autorstwa następujących twórców: Freddie Mercury, Ratt, Thomas Bangalter, Ufomammut, Rob Dougan, Clint Mansell i Kronos Quartet.

 

/info organizator/