Świdnicki Ośrodek Kultury informuje, że był organizatorem eliminacji miejskich XX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach:
– 17 marca br. kat. „młodsi” – klasy IV-VI szkół podstawowych,
– 18 marca br. kat. „starsi” – gimnazja.
W kategorii „młodsi” uczestniczyło 19 recytatorów ze świdnickich szkół podstawowych. Jury po prezentacjach z zadowoleniem stwierdziło wysoki, wyrównany poziom prezentacji, szerokie poszukiwania repertuarowe, dużą kulturę słowa, ciekawe interpretacje. Jury podziękowało stosownymi dyplomami opiekunom artystycznym, którzy przez swoją pracę i zaangażowanie promują literaturę wśród dzieci i młodzieży, popularyzują szeroko rozumianą kulturę słowa i uwrażliwiają na piękno poezji.
Jury w składzie Małgorzata Braniecka, Violetta Sobczak i Leszek Matus wyróżniło 5 wykonawców. Nagrodziło i tym samym awansowało do eliminacji powiatowych 4 wykonawców:
1. Jagoda Kurzawa, Szkoła Podstawowa nr 105
2. Kacper Sowa, Szkoła Podstawowa nr 8
3. Sandra Suchojad, Szkoła Podstawowa nr 8
4. Bartosz Piekielny, Społeczna Szkoła Podstawowa

W kategorii „starsi” uczestniczyło 8 recytatorów ze świdnickich gimnazjów. Poziom recytacji również był wyrównany. Jury z zadowoleniem stwierdziło szerokie poszukiwania repertuarowe, dużą kulturę słowa, ciekawe interpretacje. Jury w składzie Małgorzata Braniecka, Violetta Sobczak i Leszek Matus wyróżniło 5 wykonawców oraz nagrodziło i tym samym awansowało do eliminacji powiatowych 3 osoby:
1. Zuzanna Czermak, Gimnazjum nr 1
2. Julia Christ, Gimnazjum nr 1
3. Aleksandra Miezgiel, Gimnazjum nr 3

Jury przyznało NAGRODĘ SPECJALNĄ Zuzannie Czermak z Gimnazjum nr 1 za wyjątkowe wrażenia artystyczne, wysoką kulturę słowa i wspaniałą interpretację wiersza „Jestem” Wisławy Szymborskiej.

protokol_mlodsi

protokol_starsi