NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

(19 XI – 25 XI)

Dni Gór: Autana [filmy górskie]

Podróżnik Leo Houlding powrócił z wyprawy w głąb puszczy amazońskiej w Wenezueli. Leo wraz z przyjaciółmi z teamu oraz producentem filmowym Alastairem Lee, podjął się zdobycia jako pierwszy wschodniej ściany Cerro Autana (1400m), jednej z najbardziej odległej i groźnej góry.

Czytaj online.

Zdzisław Beksiński: fotografia [wystawa]

Zakończenie wystawy fotografii Zdzisława Beksińskiego ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku trwającej od 14 września w ramach XXVI Dni Fotografii.

Czytaj online.

III Przegląd Piosenki Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Przegląd, to inicjatywa powstała w ramach obchodów Jubileuszu 5-lecia Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jej hasłem przewodnim jest „Piosenka jest dobra na wszystko”. Występy  zespołów oceniane są przez jury złożone z wybitnych muzyków i instruktorów muzyki.

Czytaj online.

Alchemia Teatralna: Andrzeju, nie denerwuj się [spektakl]

Spektakl „Andrzeju, nie denerwuj się” wg dramatu Andrzeja Błażewicza w wykonaniu Grupy Młodzieży w ramach projektu Alchemia Teatralna.

Czytaj online.

NOWE W NASZYM PROGRAMIE

Rock przeciw AIDS [koncert]

Corocznie 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. MDK zaprasza Was na muzyczną ucztę w klimacie rockowym!

Czytaj online.

AKTUALNOŚCI

Okiem Młodych 2013 [podsumowanie]

VIOkiem Młodych” – święto młodego kina

Świdnica już po raz szósty gościła najciekawsze i najnowsze – młode kino dokumentalne. Na cztery dni, od 19 do 22 września, Świdnicki Ośrodek Kultury zamienił się w salę kinową, galerię sztuki i forum dyskusyjne – wszystko za sprawą kolejnej edycji Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”.

Czytaj online.

„Moją miłością jest moja sztuka” – Andrzej Seweryn w Świdnicy [wideo]

Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi i obejrzenia wywiadu z Andrzejem Sewerynem, który przeprowadziła Naszaswidnica.pl. Aktor wystąpił u nas ze spektaklem „Wokół Szekspira”.

Czytaj online.

Pierwsza odsłona Dni Gór

Na ostatni tydzień listopada zaplanowano XVIII Dni Gór. W ubiegłym tygodniu z wyprawy na Manaslu wrócił Piotr Snopczyński, by już w najbliższy czwartek 14 listopada rozpocząć święto miłośników górskich przygód. W Galerii 44 obędzie się pokaz wyjątkowych filmów z amerykańskiego festiwalu Reel Rock Tour.

Czytaj online.

Andrzeju, nie denerwuj się

Nadchodzi dramat! Czyli spektakl „Andrzeju, nie denerwuj się” wg dramatu Andrzeja Błażewicza w wykonaniu Grupy Młodzieży w ramach projektu Alchemia Teatralna.

Czytaj online.

Dzień pracownika socjalnego [relacje]

Projektowanie zmian w pomocy społecznej – pod takim hasłem 14 listopada odbyła się w Sali Teatralnej ŚOK konferencja, która jednocześnie połączyła coroczne powiatowe obchody Dni Pracownika Socjalnego.

Czytaj online.

XVIII Dni Gór 2013 [program]

XVIII Dni Gór 2013 już zainaugurowaliśmy pokazem filmu Reel Rock 7. Pełen program prezentujemy poniżej:

Czytaj online.

Świdnicka Środa Literacka po Kasprowiczańsku [relacja]

Gościem ostatniej Środy Literackiej prowadzonej przez Wojciecha Korycińskiego był Tomasz Hrynacz, świdnicki poeta, absolwent „Kasprowicza” i polonista, który uczył w naszej szkole języka polskiego.

Czytaj online.

Andrzej Sikorowski i Grzegorz Turnau [foto]

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu Andrzeja Sikorowskiego i Grzegorza Turnaua, którzy wystąpili w Sali Teatralnej ŚOK w piątek 15 listopada. Autorem zdjęć jest Mateusz Tokarski.

Czytaj online.