Tegoroczne Dni Świdnicy odbędą się tuż przed rozpoczęciem wakacji: 21 i 22 czerwca. Pierwsi potwierdzeni przez Świdnicki Ośrodek Kultury wykonawcy to  Mesajah (reggae/hip-hop) i Małgorzata Ostrowska (rock). Podobnie jak w latach ubiegłych impreza odbędzie się na terenie OSiR.

Mesajah rozpocznie występy na głównej scenie w sobotni wieczór 21 czerwca. Artysta jest znany m.in. jako frontman i współzałożyciel zespołu Natural Dread Killaz. W solowej twórczości czerpie z reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że muzyka prezentowana przez Mesajah nazywana jest przez krytyków nietuzinkową i zapewniła mu występy m.in. na takich imprezach jak Przystanek Woodstock czy One Love Sound Fest.

Małgorzata Ostrowska, której występ zamknie tegoroczną imprezę, określana jest „ikoną polskiego rocka lat 80’tych”. Popularność zdobyła jako wokalistka zespołu Lombard. W 1999 roku podczas Festiwalu w Sopocie otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności i w tym samym roku rozpoczęła karierę solową. Od tego czasu wydała pięć płyt, z których ostatnia zatytułowana „Gramy!” ukazała się jesienią 2012 roku.

http://www.youtube.com/watch?v=C4akxsK9tIc

Prace nad tegorocznym świętem miasta trwają a ogłoszeni dzisiaj wykonawcy to dopiero początek. Wkrótce przedstawimy kolejne zespoły oraz wydarzenia, które urozmaicą imprezę. Szczegółowe informacje można śledzić na naszej stronie wydarzenia.