DOŁĄCZ NA FACEBOOKU

IV Adwentowe Koncerty Wokalno-Organowe to w tym roku dwa wydarzenia zorganizowane przez Fundację Chorda Auxit oraz Świdnicki Ośrodek Kultury. W klimat oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia przeniosą nas dwa koncerty, które odbędą się w barokowym kościółku p.w. św. Józefa przy ulicy Kotlarskiej 19-21 w Świdnicy. W tej nastrojowej świątyni zabrzmi muzyka organowa i wokalna. Śpiewać będą Marcjanna Myrlak – znakomita wrocławska mezzosopranistka (14. grudnia) i polsko – francuskie małżeństwo śpiewaków – Marcelina i David Beucher (21. grudnia). Na organach zagrają świdniccy organiści – Zuzanna i Maciej Batorowie.

Wszystkich ceniących piękną muzykę oraz wyciszenie w okresie przedświątecznym bardzo serdecznie zapraszamy!

http://youtu.be/H8Wxbi9eca0

 

MARCELINA BEUCHER

Edukację muzyczną rozpoczęła jako wiolonczelistka w klasie prof. Feliksa Tatarczyka w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Pochodzi z muzycznej rodziny, ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie swojej matki prof. Marii Czechowskiej-Królickiej. W 2012 roku, w ramach programu Erasmus studiowała w Rydze w klasie prof. Lilij Greidāne. Aktualnie jest na studiach doktoranckich.

Uczestniczyła w różnych kursach mistrzowskich oraz kursach ENOA prowadzonych przez m.in. Teresę Żylis-Gara, Elisabeth Wilke, Helenę Łazarską, Andrzeja Dobbera, Urszulę Kryger, Stefanię Kałużanką, Sabiną Martinaityte, Ester de Bros, Ingrid Kremling, Roberta Aleksandera, Vladimira Prodnikova, Simone Fermani, Mariana Nicolesco, Nadine Secunde,  Izabelę Kłosińską, Leontina Vaduva.
Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych:

-Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Eva Marton, Budapeszt, Węgry 2014 (III Nagroda i trzy nagrody specjalne),

-50 Międzynarodowy Konkurs Wokalny Hertogenbosch, Holandia 2014 (Finalistka),

-Nagroda im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy Debiut Śpiewaczki” Warszawa 2014,

-Teatr Muzyczny w Poznaniu, I Love Mozart,  Polska 2013 (Nagroda Główna),

-VI Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Haliny Halskiej-Fijałkowskiej, Wrocław, Polska 2013 (II Nagroda),

-Musica Sacra Międzynarodowy Konkurs Wokalny, Rzym 2012 (Nagroda Oratoryjna),

-I Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Andrzeja Hiolskiego w Kudowie Zdroju, Polska 2012 (Finalistka),

-XVI Międzynarodowy Konkurs Wokalnym Hariclea Darclée w Braila, Rumunia 2012 (Nagroda Fundacji Darclee),

-III Międzynarodowy Konkurs Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu, Polska 2012 (Nagroda Specjalna),

-„Beatrice” Międzynarodowy Konkurs Wokalny w Wilnie, Litwa 2011 (Wyróżnienie),

-44. Ogólnopolski Konkurs Młodych Muzyków im. Karola Kurpińskiego V Konkurs Pieśni i Arii Włoszakowice, Polska 2011 (Wyróżnienie),

-II Akademicki Konkurs Pieśni Artystycznej we Wrocławiu, Polska 2011 (Wyróżnienie).

Koncertowała m.in. w Polsce, Indonezji, Rosji, Rumunii, Holandii, Niemczech, Włoszech, Francji oraz na Litwie, Łotwie.

Wystąpiła gościnnie na płycie DVD: « Teatr Muzyczny dla Miasta Poznań » dyr. J. M. Florencio.

DAVID BEUCHER

Urodzony w 1985 roku w Pithiviers we Francji. W 2007 roku rozpoczął studia wokalne w klasie prof. Bogdana Makala jako baryton.

Uczestniczył w wielu kursach wokalnych prowadzonych m.in. przez: Teresę Żylis-Garę, Helenę Łazarską, Anitę Garancę, Elizabeth Wilke, Andrzeja Dobbera, Francisco Araiza, Andersa Žagarsa, Adama Kruszewskiego, Francois Le Roux, Jeffa Cohena, Paola Molinari.

W 2011 debiutował na deskach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie jako Marullo w Rigoletto. Wystąpił również w operach Madame Butterfly, La Traviata, Aleko, Xerxes.

Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów wokalnych, min. II Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Daina miestui” w Kownie (2007, wyróżnienie), X Ogólnopolskiego Konkursu im. Franciszki Platowny we Wrocławiu (2008, I nagroda), Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „21 Century Art” w Kijowie (2009, I nagroda), V Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Beatričė” w Wilnie (2011, Grand Prix), Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Hariclea Darclee” w Braila (2012, nagroda specjalna), I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Andrzeja Hiolskiego w Kudowie-Zdroju (2012, 1 nagroda), VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Haliny Halskiej-Fijalkowskiej we Wrocławiu (2013, wyróżnienie), XV Miedzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Ady Sari w Nowym Sączu (2013, wyróżnienie).

Uczestniczył w takich festiwalach jak: Aix en Provence (Francja), Wratislavia Cantans (Polska), Classic night music – Zurich (Szwajcaria) oraz w licznych koncertach m.in. Verdi- Wagner Night (Rumunia), Gala Operowa (Filharmonia w Kaliningradzie, Rosja), Maj z Operą (Filharmonia Dolnośląska, Polska), Concerto di Quaresima (Catedrale Modena, Włochy), Gala Concert (Jojakarta, Indonezja).

Koncertował m.in. w Polsce, Indonezji, Rosji, Rumunii, Niemczech, Włoszech, Francji oraz na Litwie, występując z takimi dyrygentami jak: Latham-Koenig, Haider, Montanaro, Bugaj, Wróbel, Zathey, Wojciechowski, Balderi, Adamus, Schäfer, Valentini, Bononcini.

Aktualnie jest stypendystą „CUBEC Accademia di Belcanto Mirella Freni” w Modenie we Włoszech.

Zuzanna Bator

Urodziła się 13. 09. 1986 roku we Wrocławiu. Jest absolwentką Liceum Muzycznego we Wrocławiu (klasa organów prof. Klemensa Kamińskiego), Akademii Muzycznej w Katowicach (klasa organów prof. Juliana Gembalskiego) i Staatliche Musikhochschule w Stuttgarcie (klasa organów prof. Bernharda Haasa). Jako stypendystka programu „Socrates – Erasmus” studiowała na tej uczelni przez rok w klasie prof. Jona Laukvika. Ma na swoim koncie nagrody na Ogólnopolskich konkursach organowych: I nagroda w 2004 roku we Wrocławiu, II nagroda w 2008 roku w Krakowie, dwa wyróżnienia w Poznaniu w 2008 roku. Jest również półfinalistką Międzynarodowego Konkursu Organowego w 2007 roku w Brnie. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich Guy Bovet’a, Lorenzo Ghielmi’ego, Pietera van Dijka, i Daniela Rotha. Koncertowała m.in. na „Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Słupsku”, w ramach „Festiwalu Bachowskiego” w Kościele Pokoju w Świdnicy i „XXXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2011” w Bazylice Mariackiej, „Musik zur Marktzeit” w Heilbronn, „Orgelkonzert am Sonntagnachmittag” w Stuttgarcie. Brała udział w międzynarodowym festiwalu „Juniores Priores Organorium Seinensis” w latach 2008 – 2011 w Sejnach i na Litwie. Jest stypendystką ministra Kultury i niemieckiej fundacji KAAD. Od trzech lat mieszka w Świdnicy, gdzie razem z mężem prowadzi Fundację Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit oraz – nowo otwartą – Akademię Dobrej Muzyki. Jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Organowego Chorda Auxit, który odbywa się od 3 lat w Katedrze Świdnickiej oraz w Kościele Uniwersyteckim we Wrocławiu, a w ramach którego występują tak znakomici organiści jak Lorenzo Ghielmi czy Bernhard Haas. Jako koncertująca organistka szczególnie chętnie wykonuje muzykę XX wieku. Jest mamą półtorarocznego Bernarda.