Arkadiusz Glensk, znany lepiej jako Fismoll, rozpocznie w niedzielę swoją jesienną trasę, na której znalazła się też Świdnica. Koncert w Sali Teatralnej ŚOK już w poniedziałek o godzinie 20:00.

Twórczość Fismolla porównuje się do dokonań Ólafura Arnaldsa oraz zespołów Bon Iver i Sigur Rós – artystów tworzących swoją muzyką baśniowe, liryczne pejzaże. Ten rodzaj sztuki nie należy do najchętniej wybieranych przez Polaków, a mimo to dwudziestoletniemu artyście udało się zdobyć to, co wielu wykonawców popularnych gatunków może mieć jedynie w sferze marzeń.

Debiutancki krążek Fismolla „At Glade” to płyta będąca intymną opowieścią o świecie widzianym oczami młodego artysty. Promujący ją singiel „Let’s Play Birds” odniósł sukces m.in. na Liście Przebojów Trójki a wykonawca zdobył nominację do Fryderyka (w kategorii „Debiut roku”).

Kolejnym promującym płytę singlem jest „Trifle”:

Fismoll występuje z zespołem, w skład którego wchodzą: Kacper Budziszewski (gitara akustyczna, gitara elektryczna), Joanna Glensk (wiolonczela, wokal), Kristine Harutyunyan (skrzypce), Robert Amirian (gitara basowa, wokal) oraz Jakub Szydło (perkusja).

10 listopada o godzinie 20:00 świdnicka publiczność będzie miała okazję po raz pierwszy wysłuchać utworów z „At Glade” oraz materiału z nadchodzącej płyty. Bilety dostępne są wyłącznie w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce a w dniu koncertu od 19:30 także w Sali Teatralnej ŚOK. Bilety, których została już niewielka pula, kosztują w przedsprzedaży 44 zł a w dniu koncertu 50 zł.

Organizatorem koncertu jest Agencja Lion Stage a dodatkowe informacje można znaleźć na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury.