DOŁĄCZ NA FACEBOOKU

XXVII DNI FOTOGRAFII – ŚWIDNICA 2014

Trzy dni września (19. – 21.) w Świdnicy to wyrażanie wrażeń za pośrednictwem fotografii. Dni Fotografii to wydarzenie kulturalne, które poprzez cykl wystaw i spotkań autorskich łączy wszystkich zainteresowanych fotografią oraz umożliwia wymianę opinii i doświadczeń.

Wystawy jak i wszystkie wydarzenia w ramach Dni Fotografii będą się odbywać w centrum miasta:

Wieża ratuszowa – powierzchnie wystawiennicze na 4 kondygnacjach, Galeria44 – Galeria Fotografii wraz z kawiarnią, która na co dzień żyje fotografią, Teatr oraz Rynek w Świdnicy.

 We wrześniu będzie można zobaczyć 8 wystaw fotograficznych, w tym dwie pokonkursowe. Oprócz programowych prezentacji fotografii odbędą się warsztaty i spotkania z  autorami. Jak corocznie organizowany  jest konkurs fotograficzny FOTOMARATON – czyli realizacja w 12 godzin  12 zdjęć na zadanych 12 tematów fotograficznych, w dwóch działach: fotografia analogowa. Wyjątkowym wydarzeniem będzie spotkanie z Krzysztofem Zapartem i Mateuszem Rękasem, którzy zaprezentują dokumentację zdjęciową z najstarszych i najbardziej prestiżowych zawodów balonowych na świecie we francuskim Vichy, gdzie po raz pierwszy od dekady polska ekipa ze Świdnicy walczyła o Puchar Gordona Bennetta.

 Wystawy i zaproszeni goście:

–  Rafał Makieła  http://www.makiela.com/

–  Magdalena Wasiczek http://www.magdawasiczek.pl/

–  Krzysztof Tusiewicz http://www.tusiewicz.art.pl/

–  Jakub Koziel http://jakubkoziel.tumblr.com/

–  Świdniczanie w Vichy, czyli polska załoga w Pucharze Gordona Bennetta 2014

–  Miasto Dzieci 2014

Program wzbogaci, tak jak i w roku ubiegłym Fashion Day – dzień poświęcony fotografii mody  jak i samej modzie, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem w poprzednich edycjach Dni Fotografii. Fashion Day skupia wokół siebie wiele osób zainteresowanych nie tylko fotografią, ale i szeroko pojętą modą, która stała się tak bardzo istotna we współczesnej kulturze. Punktem wyjścia jest konkurs skierowany do fotografów, wizażystów i stylistów, którzy wspólnie, w ciągu dnia będą tworzyć fotograficzne obrazy. Zwieńczeniem tego dnia będzie wieczorny pokaz mody. W tym roku będziemy mogli podziwiać projekty lokalnej pracowni Berydecor, stylizacje świdnickiej marki Kortas oraz prywatną kolekcję niezwykłych akcesoriów Nika Danielska Design.

Udział w Fashion Day daje możliwość popularyzowania sztuki fotograficznej, jak i mody w niecodzienny sposób,  to możliwość prezentacji i dotarcia do szerokiego grona odbiorców, co potwierdza swoją rolę promocyjną i dydaktyczną.

Tegoroczne Dni Fotografii  poświęcone szerokiemu spektrum tematów, dają możliwość zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, jak również poznania wielu ciekawych ludzi, w tym artystów i gości. To wyjątkowa okazja do świętowania i współtworzenia świdnickiego wydarzenia fotograficznego i modowego.

Zapraszamy do współpracy projektantów, artystów, galerie, instytucje, media oraz wszystkich tych, którzy interesują się fotografią, modą i wszelkimi sztukami wizualnymi. Zapewniamy inspirującą atmosferę, a przede wszystkim dobrą zabawę. Zapraszamy do współtworzenia tegorocznej edycji Dni Fotografii jak i Fashion Day.

Dni Fotografii w Świdnicy mają na celu stworzenie oferty możliwie różnorodnej aby przyciągnąć jak największą ilość uczestników, oferty która mogłaby zaproponować fotografię publiczności i umożliwić nie tylko oglądanie, ale i aktywne uczestnictwo.

Organizator: ŚWIDNICKI OŚRODEK KULTURY, Kierownik artystyczny XXVI Dni Fotografii – Świdnica 2013: Irena Dębosz

Szczegółowych informacji udziela: Irena Dębosz, tel. 508168793, mail: wystawa@galeria44.eu

Sponsorzy: BEL – POL,  Brilliant Albums – Briums, Foto-Master, Galeria44, Honda Grudziński

Partnerzy:

Berydecor, Glin Gal, Gutfoto, Klub Balonowy Świdnica, Kortas, Księstwo Świdnicko – Jaworskie,  Najlepszefoto.pl, Nika Danielska Design, kreator wizerunku Katarzyna Surma-Jastrząb, Makeup by Maks, Manufaktura Urody – Katarzyna Fitrzyk, Miasto Dzieci, Jacek Rękas.   

Patronat:

Dolnośląskie Stowarzyszenie Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych

Patroni Medialni:

doba.pl, Świdnica24.pl, Telewizja Teletop Sudety, Wiadomości Świdnickie, ws-24.pl,   

PROGRAM XXVII DNI FOTOGRAFII – ŚWIDNICA 2014

 

PIĄTEK 19 września 2014

ñ  Piątek godz. 17.00 – warsztaty – „biznes i fotografia”

prowadzenie JAKUB KOZIEŁ

miejsce:  Galeria44, Rynek 44

 

ñ  Piątek godz. 18.30 – wernisaż wystawy „Underwater Worlds” – RAFAŁ MAKIEŁA

miejsce: Wieża Ratuszowa, I piętro

 

ñ  Piątek godz. 19.00 – wernisaż i premiera wystawy „Marzenia. 33 portrety” oraz spotkanie autorskie – KRZYSZTOF TUSIEWICZ

miejsce: Wieża Ratuszowa, II piętro

 

SOBOTA 20 września 2014

ñ  Sobota godz. 10.00 – start  ”FOTOMARATONU ŚWIDNICKIEGO 2014”

miejsce: Galeria 44, Rynek 44

 

ñ  Sobota godz. 18.30 – wernisaż  wystawy „Mienią się ogrody” oraz spotkanie autorskie –                                    MAGDALENA WASICZEK

miejsce: Galeria 44, Rynek 44

 

ñ  Sobota godz. 20.00 – wernisaż  wystawy „Świdniczanie w Vichy, czyli polska załoga w Pucharze Gordona Bennetta 2014”

miejsce: dziedziniec Wieży Ratuszowej

 

ñ  Sobota godz. 22.00 – meta  ”FOTOMARATONU ŚWIDNICKIEGO 2014”

miejsce: Galeria 44, Rynek 44

 

NIEDZIELA  21 września 2014

ñ  Niedziela godz. 9.00 – start konkursu „FASHION DAY 2014”

miejsce: Teatr, Rynek 43

 

ñ  Niedziela godz. 10.00 – warsztaty – „Zobaczyć inaczej”

prowadzenie – KRZYSZTOF TUSIEWICZ

miejsce: Galeria 44, Rynek 44

 

ñ  Niedziela godz. 15.30 – wernisaż wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród                                                    „FOTOMARATONU ŚWIDNICKIEGO 2014 ”

miejsce: Rynek

 

ñ  Niedziela godz. 16.30 – warsztaty – „postprodukcja w photoshopie”

prowadzenie – JAKUB KOZIEŁ

miejsce: Galeria44, Rynek 44

 

ñ  Niedziela godz. 18.00 – wernisaż wystawy „12 miesięcy” oraz spotkanie autorskie  –                                          JAKUB KOZIEŁ

miejsce: Teatr, Rynek 43

 

Niedziela godz. 19.00 –  wieczorny „FASHION DAY 2014” – Rynek – program:

I POKAZ MODY – BERYDECOR

II POKAZ MODY – KORTAS

III POKAZ MODY – STUDIO MODY ANNA DRABCZYŃSKA

IV POKAZ MODY – NIKA DANIELSKA DESIGN