Oficjalne otwarcie i pierwszy koncert w małej sali Klubu Bolko, która przeszła adaptację akustyczną mającą na celu poprawę warunków akustycznych. W ramach projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wygłuszono sufit oraz zakupiono dodatkowy sprzęt, m.in. konsolę cyfrową, głośniki i podesty.

Zespoły, które wystąpią na koncercie różnią się stylistycznie a tym co je łączy jest miejsce, w którym wszystkie mają swoje próby – Klub Bolko.

WYSTĄPIĄ:

19:00 The Floorators
19:40 Lunapark
20:30 Tantua
21:30 Orchard

(podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie!)

ORCHARD [metal]
facebook | myspace | www | youtube
Zespół zalicza się do tej części metalowych kapel, które na bazie ogólnego gatunku, jakim jest metal, budują własną poetykę muzyczną. Orchard, szukając oryginalnych środków wyrazu, próbuje tworzyć własny świat dźwięków i obrazów. To właśnie obrazowość i wizyjny charakter cechuje ich twórczość – długie, rozwinięte w opowieści utwory, przenoszą słuchacza w odległe światy, z których każdy ma swoją historię – równie tragiczną, co piękną. [źródło: atmospheric.pl]

TANTUA [etno-folk]
facebook
Zespół powstał w Świdnicy w 2007 roku. Ich twórczość jest inspirowana brzmieniami etnicznymi. Tantua używa instrumentów z różnych kręgów kulturowych całego świata oraz wykonanych przez jednego z członków zespołu. Często są to dość rzadkie i unikalne instrumenty w naszym kraju. Zespół występuje w składzie Paweł Cychowski (gitara elektroakustyczna), Artur Korzekwa (conga cajon, darbuka, przeszkadzajki), Witold Kowaliszyn (instrumenty etniczne), Weronika Fiołek (wokal).

LUNAPARK [funk-jazz-soul]
Projekt muzyczny zapoczątkowany z inicjatywy basisty Bartka Bednarza oraz perkusisty Mateusza Chochołka, stworzony z myślą o pozytywnym przesłaniu i dobrych wibracjach. Nowe brzmienie i odmieniony skład zaszczepią wszystkim dawkę energetycznych rytmów i melodii! W skład Lunaparku wchodzą: Nastazja „Nasty” Babska (saksofon tenorowy), Anna „Anika” Micińska (instrumenty klawiszowe), Bartek „Berni” Bednarz (gitara basowa), Mateusz „MaCh” Chochołek (perkusja).

THE FLOORATORS [rock’n’roll]
www
The Floorators to czterogłowa bestia, poczęta w oparach bagnistej Witoszówki, zrodzona by z dumą nieść sztandar ku chwale pierwotnego Rock’n’rolla. W tekstach swych opisuje codzienny swój żywot, począwszy od szybkich kobiet, skończywszy na najmocniejszych trunkach. Na pierwszy rzut oka niepozorna, lecz rzadko kiedy zostawia za sobą jeńców, grabiąc z alkoholu każdy napotkany na swej drodze bar.