BISZ / B.O.K (live band)
[Bydgoszcz – rap]
fb Bisz | fb B.O.K | www

Artysta, którego solowy debiut „Wilk Chodnikowy” został najlepiej sprzedającą się płytą w historii Bydgoskiej sceny muzycznej i osiągnął status Złotej Płyty. Artysta roku 2012 magazynu Aktivist. Debiut roku Radia Sygnały. W zestawieniu Płyta Roku magazynu T-Mobile Music, wymieniany jednym tchem razem z takimi artystami jak Maria Peszek czy T.Love, z uzasadnieniem „… Polskie, hiphopowe kalendarze ustawiamy bowiem teraz na rok zero – lata będą teraz określane jako te 'przed Biszem’ i 'po Biszu’.” – po usłyszeniu tej płyty redaktor Flint odesłał do domów większość polskiej sceny hiphopowej. Po nagraniu tej płyty Bisz awansował nie tylko do rapowej czołówki – to po prostu jeden z najbardziej interesujących dzisiaj polskich muzyków.

Bisz to wyjątkowa osoba na polskiej scenie muzycznej. To wyjątkowy raper, ewidentnie wyróżniający się na tle wielu innych, podobnych do siebie. Niecodzienne łączenie obserwacji otaczającego go świata z jego zamiłowaniem do poezji, filozofii i kina tworzą wypadkową, którą łatwo zaszufladkować w kategorii „rap alternatywny”… Jednak nic bardziej błędnego. Bisz to raper kochający klasyczne brzmienie. Brzmienie, po które słuchacze rapu sięgają najczęściej. Bisz to „nowa  klasyka”  w  hiphopowym  nurcie.  Jako  członek  formacji  B.O.K,  debiutując  krążkiem  „W  stronę  zmiany”, zgromadził potężne grono słuchaczy. Decydując się na solowy album, dwoma pierwszymi singlami – „Pollock” i „Banicja”, oraz gościnnymi występami na tak uznanych i udanych projektach  jak „Prosto  mixtape  Dj  Kebs”  czy  „Aloha  40%”, narobił sporo zamieszania i pokazał, że jest to płyta wyjątkowa, która już przed premierą aspirowała do miana jednej z najlepszych w 2012 roku.

Obecnie Raper pracuje nad kolejnym materiałem solowym oraz kolejną płytą B.O.K, wraz z którym jako Bisz / B.O.K Live Band, gra koncerty promujące ostatni jego album „Wilk Chodnikowy”.