WOŚP – świdnicka Orkiestra na ostatniej prostej

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ruszą do zbiórki już w niedzielę 12 stycznia. Połączone siły ludzi dobrych serc będą kwestować w Rynku, Galerii Świdnickiej, na antenie Telewizji Teletop Sudety oraz w całym mieście. Wolontariuszy z czerwonymi sercami będzie można spotkać niemalże wszędzie.

W tegoroczny orkiestrowy Finał włączą się wiele osób, dzięki którym będziemy mieli atrakcje w Rynku już od godziny 10:00: Forum Sudetyoffroad zaprezentuje możliwości samochodów terenowych, motocykliści z klubu Rider Świdnica swoje maszyny, na Rynku będą obecne eksponaty Muzeum Broni i Militariów z Witoszowa, Sowiogórskie Bractwo Kolejowe pokaże drezynę, strażacy z OSP Świdnica oraz Powiatowa Straż Pożarna w Świdnicy również zapowiedzieli się w Rynku, IV Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy da pokaz musztry i samoobrony, Komisarz Lew z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przywita dzieci, a policjanci zaprezentują swoją pracę i umiejętności, Areszt Śledczy w Świdnicy zapewni gorącą strawę, którą będzie rozprowadzać Komenda Hufca ZHP w Świdnicy.

Od godziny 16:00 licytacje i atrakcje przeniosą się do Galerii Świdnickiej, gdzie zaprezentują się zespoły Świdnickiego Ośrodka Kultury: Mała Świdnica, Krąg i Jubilat, świdniccy seniorzy oraz muzycy.
Od godziny 18:00 na żywo na antenie Telewizji Teletop Sudety będą trwały licytacje atrakcyjnych fantów – m.in.: lotów balonem.

0 20:00 z dachu Galerii Świdnickiej do nieba pofrunie orkiestrowe światełko, które w tym roku ma być wyjątkowo okazałe. W dniu 22. Finału, Galeria Świdnicka będzie czynna do godziny 21:00 – zapowiedziano także rabaty i wiele atrakcji dla kupujących.

Cały czas przyjmujemy fanty do licytacji. Niebawem pierwsze orkiestrowe skarbonki pojawią się w świdnickich firmach i instytucjach.

Program 22.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 12.01.2012 r.

Godz. 10.00-16.00 Rynek
Godz. 10.00 – 16.00 –  prezentacja ok .27  samochodów terenowych  – Sudetyoffoad
Godz. 10.00-16.00 – prezentacja motocykli – Stowarzyszenie Rider
Godz. 10.00 – 16.00 – Muzeum Broni i Militariów – pokaz broni, mundurów, zbrojeń, samochodu wojskowego
Godz. 12.00 – 14.00 – Powiatowa Komenda Policji – stoisko z dzielnicowymi, specjalistą ds prewencji kryminalnej, KOMISARZ LEW
Godz. 12.00 – 14.00 – OSP Świdnica – prezentacja sprzętu ratownictwa drogowego
Godz. 13.00 – wydawanie gorącego posiłku – kuchnia domowa w Pafalu
Godz. 14.00 – 16.00 – Sowiogórskie Bractwo Kolejowe – Drezyna
Godz. 15.00 – 16.00 – Państwowa Staż Pożarna – samochód pożarniczy, demonstracja sprzętu
Godz. 15.30 – IV LO w Świdnicy – pokaz musztry z elementami samoobrony

WOŚP – gorący Rynek w czasie 22. Finału

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy opanuje świdnicki Rynek w niedzielę 12 stycznia. Atrakcje, animacje i przede wszystkim zbiórka, będzie prowadzona w cały mieście, a jej sercem będzie do godziny 16:00 Rynek. Motocykliści, strażacy, policjanci, harcerze, off-road’owcy, Muzeum Broni, miłośnicy kolei, Areszt Śledczy i świdnickie szkoły będą wspólnie kwestować w centrum miasta.

Kończy się właśnie rejestracja wolontariuszy zbierających datki do puszek – z ogromnym zainteresowaniem i odzewem spotkał się nasz apel i w Świdnicy na pewno nie zabraknie kwestujących. W dniu finału, w niedzielę 12 stycznia, w Rynku od godziny 10:00 będzie sporo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Miłośnicy motoryzacji będą mieli możliwość podziwiania samochodów terenowych i motocykli. Muzeum Broni zaprezentuje w Rynku część swoich eksponatów. Straż pożarna udostępni część swojego sprzętu, a miłośnicy kolei – drezynę. Policję będzie reprezentował przyjaciel dzieci Komisarz Lew, a IV Liceum Ogólnokształcące da pokaz musztry. Areszt Śledczy w Świdnicy zapewni ciepłą strawę, którą będą rozdawać świdniccy harcerze z Hufca ZHP. Ekwipunek wojskowy pokaże również ekipa rekonstrukcyjna air soft gun.

Od godziny 16:00 licytacje i atrakcje przeniosą się do Galerii Świdnickiej. Szczegóły godzinowe podamy niebawem. Od godziny 18:00 na antenie Telewizji Teletop Sudety będą trwały licytacje atrakcyjnych fantów – m.in.: lotów balonem.

Gramy wspólnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Połączone siły świdnickich sztabów wspólnie zagrają 12 stycznia podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świdnicki Ośrodek Kultury, Galeria Świdnicka oraz Telewizja Teletop Sudety będą razem kwestować pod hasłem NA RATUNEK, zbierając środki na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Atrakcje w ramach 22. Finału WOŚP będą podzielone na dwa bloki – do godziny 16:00 pełen atrakcji i wolontariuszy będzie świdnicki Rynek – po 16:00 w Galerii Świdnickiej odbędą się pokazy artystyczne i licytacje – z dachu Galerii o 20:00 pofrunie do nieba orkiestrowe światełko. Na antenie Telewizji Teletop Sudety od 18:00 będą trwały licytacje fantów na żywo.

Dwa sztaby Orkiestry – działający przy Świdnickim Ośrodku Kultury oraz przy Telewizji Teletop Sudety będą na bieżąco informować o zebranej w Świdnicy kwocie. Już dziś zaczynamy zbiórkę fantów do licytacji – oprócz przygotowanych atrakcji w postaci lotów balonem, voucherów, wyjątkowych i oryginalny pamiątek, czekamy na Państwa dary.

Trwa również rejestracja wolontariuszy – zainteresowanych zbiórką prosimy o zgłoszenia na adres wosp@sok.com.pl Informacje o świdnickiej WOŚP niebawem na: www.sok.com.pl/22final, www.tvts.pl oraz www.galeria-swidnicka.pl.

Jedno miasto – jedna Orkiestra!