Powrót
Archiwum

Zrozumieć H. [spektakl]

facebook

Data

4 Grudnia 2013

Godzina

18:30

Miejsce

Sala Teatralna ŚOK
Rynek 43

Bilety

15 zł

Sprzedaż

Informacja Turystyczna
Rynek / ul. Wewnętrzna 2

Organizator

Świdnicki Ośrodek Kultury

Przedstawienie Teatru Modrzejewskiej w Legnicy opowiada historię życia i wyborów, jakich dokonywała jego tytułowa bohaterka. Podzielone jest na trzy wyraźne części. W każdej Henryką, którą naznacza czerwony szalik, jest inna z trzech aktorek grających tę postać. Kolejno są to: Zuza Motorniuk – Henia dziecko, Magda Skiba – Henia tramwajarka i strajkowy bohater oraz Ewa Galusińska – Henryka matka dzieciom. W spektaklu widać i słychać, że przygotowywano go pierwotnie, jako konkursową propozycję dla Nurtu OFF wrocławskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Recenzje:
Magda Piekarska, Gazeta Wyborcza Wrocław: „Wszystkie sceniczne pomysły zadziałały tu skutecznie, jak trybiki w mechanizmie szwajcarskiego zegarka, co jest zasługą legnickich aktorów – spektakl to zbiorowa kreacja, sekstet z trzema równorzędnymi kobiecymi solówkami, mistrzowsko zagrany”.

Agnieszka Michalak, jurorka Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej: „To porządna reżysersko-aktorska robota. Dobrze, że w legnickim „teatrze opowieści” jest miejsce i dla takiej propozycji, która nie boi się operować skrótem i symbolem, ale bynajmniej nie jest przez to ani głupsza, ani spłaszczona. Być może nawet więcej mówi o nas i o świecie, w którym funkcjonujemy”.

Autor:  Paweł Palcat
Reżyseria: Paweł Palcat
Scenografia: Małgorzata Bulanda
Muzyka i wideo: Krzysztof Pawlik
Ruch sceniczny: Aneta Zwierzyńska i Witold Jurewicz
data premiery: 13 grudnia 2011 r.,
czas spektaklu: 55 minut (bez przerwy)

Obsada:
Ewa Galusińska
Zuza Motorniuk
Magda Skiba
Rafał Cieluch
Bartosz Bulanda
Robert  Gulaczyk

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski i Teatr na czasie już w sprzedażywięcej
+