Już 21 września projekcją filmu „Sól ziemi” Wima Wendersa rozpoczyna się 8. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy. To ostatnia okazja, by aktywnie włączyć się w imprezę – wszystkich młodych pasjonatów kina zapraszamy do zgłoszenia się w szeregi Jury Młodzieżowego.

Po raz trzeci swojego wyboru najciekawszego filmu w Konkursie Polskim dokonają również młodzi uczestnicy Festiwalu. W tym roku do udziału w pracach Jury Młodzieżowego są zaproszone osoby do 19. roku życia włącznie (decyduje rok urodzenia) ze Świdnicy i okolic. Aby wziąć udział w obradach, proszę nadesłać recenzję dowolnie wybranego filmu dokumentalnego na adres mailowy: okiemmlodych@gmail.com. Tekst nie może przekraczać 3000 znaków (liczone ze spacjami) i powinien zostać wysłany do 20 września do godz. 23:59. Autorzy trzech najciekawszych recenzji stworzą Jury Młodzieżowe „Okiem Młodych”.

Jury Konkursu Polskiego 8. edycji Festiwalu to: Artur Liebhart (przewodniczący), Maciej Gil i Iwona Łyko. W zmaganiach konkursowych udział bierze 13 filmów, podzielonych na 3 bloki konkursowe. Projekcje odbędą się w sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury w dniach 25 i 26 września. Więcej szczegółów wkrótce.

Na 8. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławska Fundacja Filmowa. Impreza potrwa od 21 do 27 września 2015 r.