Powrót
Archiwum

XXVI Dni Fotografii

Facebook

Data rozpoczęcia

13 Września 2013

Data zakończenia

15 Września 2013

Miejsce

Sala Tetralna ŚOK (Rynek 43)
Galeria 44 (Rynek 44)
Wieża Ratuszowa
Rynek

Bilety

wstęp wolny

W dniach 13 – 15 września odbędą się XXVI Dni Fotografii Świdnica 2013. Niebawem ukaże się program imprezy, tymczasem już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym Zestaw 2013 – szczegóły.

PROGRAM DNI FOTOGRAFII

Wrzesień w Świdnicy to wyrażanie wrażeń za pośrednictwem fotografii. Jest to bardzo ważne wydarzenie kulturalne, które poprzez cykl wystaw i spotkań autorskich łączy wszystkich zainteresowanych fotografią oraz umożliwia wymianę opinii i doświadczeń. Wystawy, jak i wszystkie wydarzenia w ramach Dni Fotografii, odbywać się będą w centrum miasta: w Wieży Ratuszowej – powierzchnie wystawiennicze na 6 kondygnacjach, w Galerii44 – Galeria Fotografii wraz z kawiarnią, która na co dzień żyje fotografią, w Teatrze oraz w Rynku w Świdnicy.

Głównym punktem programu jest wystawa fotografii Zdzisława Beksińskiego. Od 13 do 15 września będzie można zobaczyć 7 wystaw fotograficznych, w tym dwie pokonkursowe. Gościem specjalnym będzie Filip Ćwik, który zaprezentuje wystawę poświęconą syryjskim uchodźcom – 12 twarzy. Oprócz programowych prezentacji fotografii odbędą się warsztaty i spotkania z autorami. Jak corocznie, organizowane są konkursy fotograficzne: Międzynarodowy Konkurs Fotografii ZESTAW 2013 oraz FOTOMARATON – czyli realizacja w ciągu 12-tu godzin 24 zdjęć na zadanych 12-cie tematów fotograficznych (po 2 zdjęcia na jeden temat).

Program wzbogaci, tak jak i w roku ubiegłym, Fashion Day – dzień poświęcony fotografii mody, jak i samej modzie, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem w poprzedniej edycji Dni Fotografii. Fashion Day skupia wokół siebie wiele osób zainteresowanych nie tylko fotografią, ale i szeroko pojętą modą, która stała się tak bardzo istotna we współczesnej kulturze. Punktem wyjścia jest konkurs skierowany do fotografów, wizażystów i stylistów, którzy wspólnie, w ciągu dnia będą tworzyć fotograficzne obrazy. Zwieńczeniem tego dnia będzie wieczorny pokaz mody. W zeszłym roku niezwykle ciekawą kolekcję zaprezentowała Agnieszka Światły, a gościem specjalnym była Ilona Felicjańska, która prezentowała na wybiegu zmysłową kolekcję wrocławskiej projektantki. Udział w Fashion Day daje możliwość popularyzowania sztuki fotograficznej, jak i mody w niecodzienny sposób, to możliwość prezentacji i dotarcia do szerokiego grona odbiorców, co potwierdza swoją rolę promocyjną i dydaktyczną.

Tegoroczne Dni Fotografii poświęcone szerokiemu spektrum tematów dają możliwość zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, jak również poznania wielu ciekawych ludzi, w tym artystów i gości. To wyjątkowa okazja do świętowania i współtworzenia świdnickiego wydarzenia fotograficznego i modowego. Zapraszamy do współpracy projektantów, artystów, galerie, instytucje, media oraz wszystkich tych, którzy interesują się fotografią, modą i wszelkimi sztukami wizualnymi. Zapewniamy inspirującą atmosferę, a przede wszystkim dobrą zabawę.

Zapraszamy do współtworzenia tegoroczną edycji Dni Fotografii jak i Fashion Day, które mają na celu stworzenie oferty możliwie różnorodnej, aby przyciągnąć jak największą ilość uczestników, oferty, która mogłaby zaproponować fotografię publiczności i umożliwić nie tylko oglądanie, ale i aktywne uczestnictwo.
Organiaztor: ŚWIDNICKI OŚRODEK KULTURY
Kierownik artystyczny XXVI Dni Fotografii – Świdnica 2013: Irena Dębosz
Szczegółowych informacji udziela: Irena Dębosz, tel. 508168793, mail: wystawa@galeria44.eu

Protokół – Zestaw 2013

Zapraszamy również na Fanpage imprezy na profilu Facebook – Dni Fotografii.

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski i Teatr na czasie już w sprzedażywięcej
+