Od 13 do 18 maja zapraszamy na Dni Papieskie. Impreza, która odbywa się pod hasłem „Pamięć i obecność” jest już dwunastym spotkaniem mieszkańców Świdnicy z Papieżem Polakiem. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Tegoroczny program obfituje w wydarzenia religijne i artystyczne oraz towarzyszące o charakterze rekreacyjnym. W obiektach Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się pokaz sztuki Lekcja pokory według tekstów Karola Wojtyły (poniedziałek 15 maja, godz. 18.00), II Dziecięcy Festiwal Muzyczny „Barka radości” (wtorek 16 maja, godz. 17.00), Rozstrzygnięcie IX Ogólnopolskiego Multimedialnego Konkursu o Janie Pawle II (środa 17 maja, godz. 10.00) Finał Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy „Arka” (środa 17 maja, godz. 13.00), wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy plastycznej „Kamień wiary” (środa 17 maja, godz. 17.00), Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Moje rozstanie z kanapą” na film nagrany telefonem komórkowym oraz koncert zespołów „TAU” oraz „Wyrwani z niewoli” (czwartek 18 maja, godz. 9.45). Pełna informacja o wszystkich wydarzeniach znajduje się na plakacie.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym kardynała Henryka Gulbinowicza, biskupa Ignacego Deca i prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej.