Powrót
Archiwum

XI Międzyszkolny Turniej Teatralny

Data rozpoczęcia

13 Marzec 2013

Data zakończenia

14 Marca 2013

Godzina

8.30

Miejsce

sala teatralna ŚOK, Rynek 43

Bilety

wstęp wolny

Świdnicki Ośrodek Kultury jest organizatorem XI Międzyszkolnego Turnieju Teatralnego (MTT), który realizowany jest w ramach Projektu Alchemia teatralna. Jego naczelnym zadaniem jest aktywizacja młodzieży w przeróżnych dziedzinach artystycznych, a forma turnieju ma być okazją do zaprezentowania się młodych twórców.
W ramach MTT odbędą się konkursy:
historyczno-naukowy, dziennikarski, plastyczny oraz inscenizacji teatralnej. Punkty za poszczególne konkursy przyznawać będzie jury, do którego będą zaproszeni tzw. eksperci poszczególnych konkurencji. Skala punktowa wynosi od 0 do 10. Jury może przyznać taką samą ilość punktów dwóm lub więcej uczestnikom w obrębie jednego konkursu. W przypadku konkursu „historyczno-naukowego” szkoła może zdobyć maksymalnie 9 pkt. (po trzy za każde z trzech pytań). Jeśli suma punktów turniejowych okaże się taka sama dla dwóch lub więcej szkół, o kolejności zadecyduje wynik w konkursie „Inscenizacja teatralna”, jeśli i ten nie przyniesie rozstrzygnięcia, szkoły o równej ilości punktów zajmą miejsca ex aequo.

Międzyszkolny Turniej Teatralny, odbędzie się 13 marca (GIMNAZJA) i 14 marca (LICEA) w następującej kolejności:

godz. 8.30 – konkurs plastyczny (czas trwania 1,5 godz., szkołę reprezentuje 1 osoba, organizator zapewnia brystol, materiały do przygotowania pracy przynosi uczeń)

godz. 8.30 – konkurs dziennikarski (czas trwania 1 godz. – część pisemna, szkołę reprezentuje 1 osoba)

godz. 10.00 – sala teatralna (wszyscy uczestnicy i delegacje szkół)

konkurs historyczno-naukowy (szkołę reprezentują 2 osoby),

konkurs dziennikarski- część II – prezentacja na scenie,

rozstrzygnięcie konkursu plastycznego,

konkurs na inscenizację teatralną.

Wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z pieczątką szkoły należy złożyć do 6 marca w Świdnickim Ośrodku Kultury. Organizator przewidział nagrody dla zwycięzców Turnieju. Wszelkie informacje na temat Turnieju Teatralnego można uzyskać w ŚOK u p. Haliny Szymańskiej tel. 852-13-37, 851-56-53,

KARTA ZGŁOSZENIOWA (pobierz)

REGULAMIN (pobierz)

PROTOKÓŁ TURNIEJU (pobierz)

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski i Teatr na czasie już w sprzedażywięcej
+