Bilety na to wydarzenie rozeszły się w grudniu jak pączki w tłusty czwartek. Wokalistka i autorka tekstów, zdobywczyni Platynowej Płyty i laureatka Fryderyków dla najlepszej artystki oraz za najciekawszy debiut i teledysk, wystąpi 6 lutego w Sali Teatralnej ŚOK. Świdnicki Ośrodek Kultury czeka do 14 lutego na kolejne koncertowe propozycje lokalnych fanów muzyki!

Druga, autorska płyta Meli Koteluk pt.: „Migracje” ukazała się 17 listopada 2014 roku. Zapowiedział ją singiel zatytułowany „Fastrygi”, do którego  powstał także teledysk. Utwór bardzo szybko  znalazł się na playlistach stacji radiowych, w tym  w czołówce Listy Przebojów Programu 3.

„Migracje” to zbiór niezależnych brzmieniowo kompozycji i polskich, autorskich tekstów. Całość dowodzi konsekwencji Meli i jej zespołu w pielęgnowaniu ojczystego języka, którego nie sposób pomylić z żadnym innym. W warstwie brzmieniowej opiera się on na łączeniu akustycznych i syntetycznych brzmień, w warstwie słownej realizm ściera się z abstrakcją. Na płycie  pojawiają się oryginalne, kojące dźwięki bardzo rzadkiego instrumentu o nazwie hang drum. Utwory ubarwia wiolonczela, a także flety, saksofony i klarnety.

Przy okazji wyprzedanego koncertu Meli Koteluk ŚOK zaprasza do udziału w projekcie pn. Świdnickie Recenzje Muzyczne, w którym można wygrać występ ulubionego wykonawcy. Żeby wziąć udział wystarczy do 14 lutego napisać recenzję najlepszego albumu polskiego wykonawcy, który został wydany w 2015 roku, i wysłać ją na adres recenzje@sok.com.pl. Szczegóły projektu dostępne są na stronie www.sok.com.pl/recenzje

Organizatorem koncertu Meli Koteluk jest Świdnicki Ośrodek Kultury a głównym sponsorem Hotel Esperanto w Świdnicy. Występ artystki w Sali Teatralnej ŚOK (Rynek 43) rozpocznie się o 19:00 a wstęp na teren imprezy będzie możliwy od 18:30. Wszyscy posiadacze biletów mogą liczyć w dniu koncertu na rabat w Restauracji Piwnica Ratuszowa.

Mela_baner 960 x 720