Ładowanie Wydarzenia

KUP BILET

bilety: 10 zł (przedsprzedaż) / 15 zł (w dniu wydarzenia)

Zbliża się upragniony przez wszystkich czas Bożego Narodzenia. W sklepach trwa przedświąteczny szał zakupowy. Na dworze pada śnieg. W Wigilijny dzień Święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem Krampusem mają mnóstwo pracy. Muszą zdążyć na czas z dostarczeniem prezentów dla wszystkich dzieci.

Jednakże przez śnieżną zawieruchę Krampus wypada z sań. Jego nieoczekiwane pojawienie się w jednym ze sklepów z zabawkami, w którym pracują do późna tajemniczy, poczciwy Stróż i zrzędliwa Sprzątaczka, wywoła lawinę niezwykłych zdarzeń. To tutaj między innymi rozstrzygnie się los zapomnianych zabawek: baletnicy Annabelli – delikatnej lalki z porcelany oraz Władysława, dzielnego pluszowego misia bez jednego ucha.

Prosta historia misia i lalki staje się przedstawieniem uniwersalnym, które opowiada o marzeniach, tęsknocie za lepszym życiem, przyjaźni, dobru czy uszczęśliwianiu innych. Kameralną atmosferę spektaklu tworzą trójka aktorów oraz scenografia ograniczająca się do przestrzeni sklepu z zabawkami. Inscenizacja wzbogacona jest o różne środki teatru formy, jak m.in. lalki stolikowe i cieniowe.

 

scenariusz i reżyseria: Zuzanna Mukoid

scenografia i kostiumy: Barbara Szymczak

muzyka: Aleksandra Socewicz

obsada:
Anna Jezierska – Annabella, Sprzątaczka
Filip Niżyński – Krampus
Paweł Pawlik – Władysław, Stróż

publiczność: 3+

Spektakl Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.