Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Projekt zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu gminy miasta Świdnica

29.09 wtorek, godz. 18.00

MIMINO 1977

 reż. G. Danelia (92 min.)

„Mimino” po gruzińsku znaczy „sokół”. Tak przyjaciele nazywają bohatera filmu, pilota Waliko Minadzari, który co rusz popada w śmieszne, smutne, a niekiedy dramatyczne sytuacje. Pracując w rodzimej górskiej wiosce, Mimino przewozi helikopterem pocztę, owoce, bydło, ale od dawna marzy o prawdziwym wielkim lotnictwie. Wreszcie udaje mu się urzeczywistnić swoje marzenie.

 

06.10 wtorek, godz. 18.00

WAM SIĘ NIE ŚNIŁO 1980

reż. I. Frez (86 min.)

Licealiści Roman i Kasia zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia już pierwszego dnia szkoły tą niemożliwą, szczerą, szczęśliwą i tragiczną miłością, która zdarza się tylko nielicznym i tylko raz w życiu. Najlepszy film roku 1981, który wywarł tak wielkie wrażenie, że wzbudził falę małżeństw wśród nastolatków i przyniósł tyle samo radości, co nieporozumień.

 

13.10 wtorek, godz. 18.00

ASSA (cz. 1 i 2) 1987

reż. S. Sołowiow (145 min.)

Na granicy dwóch epok, ZSSR i Transformacji, rodzą się nowe, nieznane dotychczas radzieckiej młodzieży sposoby na wolność. Przestępczość i rock. Młoda i romantyczna dziewczyna, spragniona pięknego i beztroskiego życia, staje się kochanką „ojca chrzestnego” miejscowej mafii. Przypadkowo poznaje też innego mężczyznę i inną drogę do swobody: towarzystwo muzyków, artystów i włóczęgów. Dwa te światy zderzają się w dramatycznych okolicznościach. „Assa” — to pierwszy film, w którym na wielkim ekranie zobaczymy prekursorów rosyjskiego rocka w rolach samych siebie: to początek gwiazdorskiej kariery grup Kino, Brawo i Akwarium.

 

20.10 wtorek, godz. 18.00

GRAFFITI 2006

reż. I. Apasian (110 min.)

Młody malarz, student ostatniego roku ASP zafascynowany sztuką graffiti zdobi ściany stołecznych przejść i naraża się członkom miejscowego gangu motocyklowego. Zamiast wyjechać z ukochaną i przyjaciółmi z roku do Włoch, musi pozostać w kraju i ratować swoją reputację i pracę dyplomową. Zamiast w Wenecji ląduje na głębokiej prowincji, gdzie zatrudnia się w miejscowym ośrodku kultury, lecz nawet tutaj czekają na niego przygody.

 

3.11 wtorek, godz. 18.00 [ODWOŁANE]

OSIEŃ kinofest 2019 w Świdnicy

Program filmów krótkometrażowych: W. Policzenko, T. Wigel, I. Kirejewa, Z. Dżydżyława, I. Chodiusz, M. Miesteckij (90 min.)

Po raz drugi gościmy w Świdnicy filmy młodych rosyjskich reżyserów związanych z Moskiewskim festiwalem OSIEŃ Kinofest. Samotność, przyjaźń i miłość — oto trójkąt, w którym wirują akcje lakonicznych, zabawnych i nieco melancholijnych filmików młodych reżyserów, których pełnometrażowe obrazy na razie należą do przyszłości.