Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami koncert zespołu TURBO został odwołany.

Osoby, które zakupiły bilety w kasie ŚOK proszone są o kontakt 74 851-56-57 sok@sok.com.pl, natomiast osoby, które korzystały ze sprzedaży online otrzymają zwrot pieniędzy na rachunki, z których realizowana była płatność.


Zespół Turbo — 40 lat legendy polskiego heavy metalu

Grupa powstała w styczniu 1980 roku w Poznaniu, a niecałe cztery miesiące później (23 kwietnia) zagrała swój pierwszy koncert. Po udanym debiucie, Turbo zostało zaproszone przez organizatorów do wzięcia udziału w pierwszym festiwalu muzyki rockowej „Jarocin 80”. Od tamtego czasu zespół zagrał tysiące koncertów w Polsce, biorąc udział w wielu istotnych festiwalach rockowych i metalowych. Grupa kilkukrotnie wyjeżdżała koncertować poza granice ojczyzny, między innymi do Austrii, Czech, Irlandii, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, a ostatnio także do Rosji.

W trakcie swojej kariery zespół miał przyjemność grać na tej samej scenie między innymi z takimi wykonawcami jak: Hanoi Rocks, Pretty Maids, Helloween, Running Wild, Overkill, Kreator, Citron, Sepultura, Deep Purple, Uriah Heep.

Od początku działalności Turbo oscylowało w kierunku hard rockowym, z biegiem lat coraz bardziej udoskonalając styl w oparciu o kolejne metalowe trendy. Jednocześnie cały czas udawało się grupie zachować własny, charakterystyczny styl pozwalający kwalifikować zespół w gatunkach heavy i thrash metalu.

Twórczość zespołu wielokrotnie zdobywała uznanie krytyków i dziennikarzy. W muzycznych rankingach płyty Turbo otrzymywały tytuł „Płyty roku”, muzycy zajmowali pierwsze miejsca w branżowych plebiscytach, a grupa była nominowana do najbardziej prestiżowych nagród, w tym dwukrotnie do Fryderyków.

Formacja posiada w swoim dorobku sporo wydawnictw, w tym dwanaście albumów studyjnych. Już pierwsza płyta, zatytułowana „Dorosłe dzieci”, wydana w 1983 roku, stała się dużą sensacją,
a to za sprawą bezkompromisowej energii i nowatorskich jak na tamte czasy aranżacji. Utwór tytułowy stał się nie tylko jednym z najważniejszych i największych przebojów początku lat 80-
tych, ale i całej polskiej muzyki rockowej.

Zespół świętuje 40 rocznicę istnienia, która to przypadła właśnie na 2020 rok. Muzycy przygotowali z tej okazji przekrojowy program zawierający najważniejsze utwory zespołu. Będzie go można posłuchać na koncertach w dwóch odsłonach: elektrycznej lub akustycznej. W Świdnicy usłyszymy tę drugą.

Obecnie Turbo występuje w składzie:

Tomasz Struszczyk — śpiew
Wojciech Hoffmann — gitara prowadząca
Bogusz Rutkiewicz — gitara basowa, śpiew
Mariusz Bobkowski — perkusja
Przemysław Niezgódzki — gitara rytmiczna