Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

KUP BILET

 

Technika powertex to specjalna metoda tworzenia trwałych i trójwymiarowych dzieł sztuki, wykorzystująca specjalne medium do sztuki o nazwie Powertex.

Akrylowe medium łączy się z różnymi materiałami, takimi jak tkanina, papier, czy drewno, nadając im wyjątkową trwałość i odporność. Po zakończeniu procesu utwardzania, dzieła stworzone przy użyciu powertex stają się trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i wodoodporne, co pozwala na ich umieszczenie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Powertex można modelować, nadając dziełom trójwymiarowe formy. Co więcej, poprzez zastosowanie różnych technik nakładania i strukturyzowania, artysta może uzyskać ciekawe tekstury, co nadaje dziełom unikalny charakter. Powertex jest stosowany do tworzenia podkładek pod obrazy, rzeźb, ram czy innych elementów dekoracyjnych. Działa jako mocny, trwały klej.

Nasze warsztaty poprowadzą utalentowani uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie — PSONI Koło w Świdnicy.

***

„Strefa relaksu” to cykl warsztatów rękodzieła skierowany do tych wszystkich, którzy szukają chwili wytchnienia, odpoczynku i skupienia w spokojnej, życzliwej atmosferze grupy osób połączonych wspólną pasją do robótek ręcznych. To też świetna okazja do zdobycia nowych — lub odświeżenia starych i nieco zapomnianych — umiejętności.