Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

DOŁĄCZ NA FB

Już po raz 4 pytamy Was: JAKICH ARTYSTÓW CHCIELIBYŚCIE ZOBACZYĆ W ŚWIDNICY?
Na Wasze odpowiedzi czekamy do 22 grudnia a szczegóły konkursu znajdziecie na stronie: http://sok.com.pl/wydarzenie/recenzje2019/

Tydzień wcześniej zapraszamy Was do udziału w warsztatach pisania recenzji. Udział w nich jest bezpłatny (obowiązują zapisy mailowe), a do wyboru macie 3 terminy:
1. 16 XII (poniedziałek), 8:00 – 12:00
2. 16 XII (poniedziałek), 17:00 – 21:00
3. 17 XII (wtorek), 8:00 – 12:00

Warsztaty poranne (1. i 3.) skierowane są do młodzieży szkół średnich.
Warsztaty popołudniowe (2.) skierowane są do wszystkich zainteresowanych.

OGRANICZONA ILOŚĆ MIEJSC na warsztatach 1. i 3. (4 miejsca dla uczniów każdej ze szkół)

Zapisy mailowe na adres: recenzje@sok.com.pl tylko do końca niedzieli 8 grudnia.
W tytule maila wpisz „Warsztaty dziennikarskie” a w treści:
imię i nazwisko + numer telefonu + nazwę szkoły!

Na wszystkie zgłoszenia odpowiemy po 8 grudnia i kontakcie ze szkołami w sprawie umożliwienia wszystkim chętnym uczestnictwa w warsztatach.

PROWADZĄCY: Artur Rawicz – fotograf i dziennikarz muzyczny od lat związany z najstarszym, niezależnym portalem Codzienna Gazeta Muzyczna – CGM.pl. Autor okładek płyt, reportaży z dużych i małych wydarzeń muzycznych, oficjalny fotograf kilku festiwali. Występuje w roli panelisty i prowadzi warsztaty z fotografii koncertowej i dziennikarstwa. Członek Akademii Fonograficznej. Wykładowca Akademii Menadżerów Muzycznych. Od 2008 roku jest współwłaścicielem agencji Show The Show. Od lipca 2019 pełni również funkcję A&R w Mystic Production.

Ma na koncie setki publikacji w najróżniejszych mediach związanych z muzyką i kulturą, przeprowadził kilka tysięcy video-wywiadów z niemalże wszystkim liczącymi się i wschodzącymi gwiazdami polskiej muzyki, niezależnie od gatunku: od jazzu i bluesa, przez rock i pop, po klasykę i hip-hop (i ani jednego z disco-polo).

Przedstawiciel ostatniego pokolenia kupującego i kolekcjonującego płyty CD. Fotograficzny samouk. Kupuje aparaty starsze od siebie i używa ich nawet na koncertach. Współzałożyciel agencji Show The Show i współorganizator konkursów na Koncertową Fotografię Roku.

Jako fotograf koncertowy stale współpracuje z Onetem oraz CGM.pl. Pracuje również dla Wirtualnej Polski, T-Mobile Music i Interii. Kiedyś dla magazynu Sciszto.pl, 80bpm.net. Jego zdjęcia można zobaczyć w Teraz Rocku, Życiu Warszawy, Jazz Forum, Aktivist, Infomuzyka.pl i w serwisie internetowym Polskiego Radia. Współpracował z Klubem Stodoła i TR Warszawa (bo lubi też fotografię teatralną).

Poza cyfrowymi i analogowymi korpusami używa też camera obscura oraz polaroidów – uparcie twierdzi, że fotografia otworkowa i natychmiastowa mają duszę. Ma na swoim koncie sesje muzyków, okładki płyt oraz komercyjne projekty, takie jak sesje produktów dla sklepów internetowych czy na potrzeby reklam prasowych.

Nie wiadomo ile do tej pory sfotografował koncertów, gwiazd, gwiazdeczek i garażowych kapel. Jeździ na festiwale i zagląda do małych klubów.

Artur Rawicz (foto Ewelina 'Eris’ Wójcik / Show The Show)