Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

KUP BILET

bilety: 10 zł

Studio Piosenki La Chanson MDK Świdnica oraz Świdnicki Ośrodek Kultury zapraszają na koncert „Przystanek w Alei Gwiazd”.

Studio Piosenki „La Chanson” Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy to grupa młodych świdniczan uzdolnionych muzycznie, rozwijających swoje zainteresowania na zajęciach pod kierunkiem Dariusza Jarosa. Studio działa już od prawie dziesięciu lat i może pochwalić się sukcesami indywidualnymi, zespołowymi rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. W pracy skupiamy się na systematycznym rozwijaniu swoich umiejętności i zdolności wokalnych oraz tworzeniu autorskich interpretacji znanych polskich utworów. W ten sposób kultywujemy tradycje polskiej piosenki, poznajemy wybitnych polskich artystów — twórców i wykonawców.
Niektórzy z nas tworzą także własne teksty i melodie, z których pod czujnym okiem Dariusza Jarosa powstają nasze autorskie kompozycje.
Okres pandemii spowodował, że większość naszych działań przeniosła się do internetu, brakuje nam jednak kontaktu z publicznością i możliwości prezentacji. Ten rok, choć niemniej trudny od poprzednich, dał nam jednak taką możliwość i zagraliśmy koncert z okazji „Świdnickich Recenzji Muzycznych” w oprawie profesjonalnego bandu. Dzięki wsparciu naszych największych fanów — czyli naszych rodziców — stworzyliśmy i zaprezentujemy świdniczanom koncert pt. „Przystanek w Alei Gwiazd”, który odbędzie się 15.05.2022 o godzinie 18.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Projekt ten to kompilacja znanych polskich przebojów z repertuaru gwiazd polskiej muzyki (Anna Jantar, Zbigniew Wodecki, Marek Grechuta, Romuald Lipko, Andrzej Zucha, Kora Jackowska i zespół „Manam”) w autorskich aranżacjach Dariusza Jarosa, który zaśpiewamy w oprawie profesjonalnego bandu w składzie:
Dariusz Jaros — instrumenty klawiszowe
Krzysztof Mroziński — perkusja
Paweł Zając — gitara elektryczna
Paweł Słoniowski — gitara basowa

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji projektu Radzie Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, Świdnickiemu Ośrodkowi Kultury oraz Pani Dyrektor Annie Rudnickiej, instytucjom: Dom Seniona Marconi, Centrum Usług Medycznych „Marconimedica”, Marconi Rehabilitacja, Marconi Usługi dla Biznesu oraz Panu Piotrowi Nawrotowi, Europejskiej Fundacji Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży „Młodzi Artyści” , a także Firmie „Sonel” S.A. Świdnica.