Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Od wielu już lat organizowane są w Świdnicy obchody Światowego Dnia AIDS. Właśnie z tej okazji 1 grudnia o godz. 11.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury zrealizowany zostanie projekt edukacyjno-artystyczny „Oni już wyboru nie dokonają. Ty możesz. Ich święto to 1 listopada. Twoje dziś!”.

Młodzi ludzie poznają sylwetki znanych postaci zmarłych z powodu AIDS oraz tych, którzy odeszli zbyt wcześnie z powodu uzależnienia od narkotyków lub alkoholu.

Zajęcia profilaktyczne, o których mowa, mają na celu kształtowanie postawy życia wolnego od środków psychoaktywnych oraz spopularyzowanie wśród świdnickiej młodzieży wiedzy na temat zwalczania AIDS i zwiększenia jej świadomości dotyczącej korzyści płynących z testowania się w kierunku zakażenia wirusem HIV.

Spotkanie poprowadzi certyfikowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii specjalista psychoterapii uzależnień. Wydarzeniu towarzyszyła będzie prezentacja i koncert przybliżający twórczość artystów, których karierę przerwało AIDS lub nadużywanie szkodliwych substancji.

Współorganizatorami projektu są Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green oraz Świdnicki Ośrodek Kultury. Zadanie zostało sfinansowane ze środków Gminy Miasto Świdnica.