Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości powraca w niedzielę 2 maja. Jej organizatorem będzie Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”.

W związku ze szczególnymi warunkami, w jakich się odbędzie, zachowane będą w jej czasie zasady reżimu sanitarnego. Kupujący zobowiązani są do niegrupowania się, zachowania bezpiecznej odległości między sobą, noszenia maseczek i dezynfekowania rąk, wystawcy natomiast zobligowani zostali do przestrzegania specjalnie dostosowanego do okoliczności regulaminu.

Giełda Staroci od prawie pięćdziesięciu lat gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już dostać nie można. Stałe spotkania mają w Świdnicy kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Kupić można na niej meble, dzieła sztuki i biżuterię, stare zegary oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blasku.