Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

5. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM to wydarzenie prezentujące szeroki wachlarz gatunków filmowych,wśród których znajdują się tytuły mające swoje światowe premiery w latach 2018-2019. Oprócz wybitnych filmów, starannie wyselekcjonowanych spośród aktualnego repertuaru tzw. kina arthouse’owego, prezentowanych w ramach czterech konkursów, program festiwalu obfituje w szereg wydarzeń towarzyszących: wykłady, prelekcje, spotkania z twórcami filmowymi, warsztaty oraz pokazy specjalne. To największa impreza na Dolnym Śląsku zajmująca się prezentacją kina artystycznego. W tym roku SPEKTRUM połączyło się z Festiwalem Filmów Dokumentalnych “Okiem Młodych”, biorąc z obu imprez to, co najlepsze.

W ramach festiwalu odbywa się Konkurs Główny z 10 najciekawszymi filmami sezonu, projekcjom towarzyszą spotkania i dyskusje. Co najważniejsze: jedynym jurorem w tych zmaganiach pozostaje festiwalowa publiczność. Na imprezę składa się też bogata sekcja „Okiem Młodych” z konkursem fabularnym i dokumentalnym dla krótkich metraży twórców do 35. roku życia i konkursem dla amatorów do 21 lat, a także jeden z największych w Polsce przegląd filmów VR. Nowością festiwalową jest też sekcja “Oko na Dokument” z najważniejszymi filmami non-fiction ostatnich miesięcy, a także specjalne wydarzenia związane z Retrospektywą Andrzeja Wajdy, na którą składają się pokazy filmowe, Mural z podobizną Mistrza oraz uroczysta inauguracja Ronda im. Andrzeja Wajdy.

Prócz tego czeka nas moc spotkań z gwiazdami kina, dyskusji, wydarzeń towarzyszących i koncertów. Do zobaczenia w Świdnicy!

Tutaj znaleźć można szczegółowy plan wydarzeń oraz informacje o biletach.

Plakat-Spektrum-B