Wiosenne nutki dla naszych malutkich

Strona główna/Muzyka/Wiosenne nutki dla naszych malutkich

Wiosenne nutki dla naszych malutkich

Świdnicki Ośrodek Kultury i Muzaza zapraszają na koncert rodzinny dla dzieci do lat 7 pt. „Wiosenne nutki dla naszych malutkich”.

29 kwietnia 2017 r., godz. 12.00 i 13.30,
Klub Bolko, pl. Grunwaldzki 11,
bilety: 12 zł. norm., 10 zł. ulg.

Koncert „Wiosenne nutki dla naszych malutkich” to kolejny rodzinny koncert Gordonowski w Świdnicy przeznaczony dla rodziców z dziećmi do 7 lat. Tym razem zabrzmi muzyka poważna niemalże wszystkich epok, m.in. Mozarta, A. Vivaldiego, G.F. Haendla, Gershwina – w większości we własnych aranżacjach tworzonych na potrzeby koncertu. „Cztery pory roku” Vivaldiego, „Czardasz”, ale też „Prząśniczki” czy słynny „Summertime” to tylko niektóre z utworów z tego jakże ciekawego i bardzo zróżnicowanego repertuaru.
Koncert realizowany jest w oparciu o teorię uczenia się muzyki profesora Edwina E. Gordona (University of South Carolina, USA). Celem tej metody umuzykalnienia jest kształtowanie języka muzycznego dzieci oraz wspieranie ich wszechstronnego rozwoju. Forma spotkania jest bardzo swobodna. Dzieci wraz z rodzicami siedzą na podłodze między muzykami i aktywnie uczestniczą w koncercie. Wykonawcy nawiązują kontakt z publicznością i zachęcają do wspólnego śpiewania, tańczenia i rytmizowania. Do współtworzenia i improwizowania zapraszamy najmłodszych słuchaczy z własnymi „instrumentami” (np. ulubiona grzechotka, dzwoneczki, bębenek, marakasy).
Wśród wykonawców znajdą się goście z NFM we Wrocławiu, którzy na co dzień zajmują się edukacją muzyczną maluchów wg teorii uczenia się E.E.Gordona, a także warszawski kwartet smyczkowy The Sound Quartet oraz świdnicka MUZAZA.

2017-04-25T14:48:30+02:0029 kwietnia, 2017|Muzyka|