Po udanej pierwszej edycji imprezy, która odbyła się w maju, Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza fanów hip-hopu na kolejną odsłonę Wielkiej Rapsodii Świdnickiej. 31 stycznia Klub Bolko ponownie stanie się areną bitwy freestyle a jako headliner wystąpi Mielzky.

Bitwa freestyle, która jest głównym elementem Wielkiej Rapsodii Świdnickiej, to słowne pojedynki raperów, którzy rywalizują ze sobą tworząc na żywo zwrotki nawiązujące do wylosowanych tematów. Pula nagród w przyszłym roku ponownie wyniesie 900 zł. Do poprzedniej edycji zgłosiło się 21 uczestników m.in. ze Świdnicy, Wałbrzycha i Wrocławia a zwycięzcą został Filipek z Milicza. Trwają już zapisy do styczniowej bitwy – regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć w tym miejscu:
http://www.sok.com.pl/wrs/regulamin/

WRŚ #1: Pejter vs Filipek (foto Monika Zabłotna)

Muzykę do pojedynków ponownie podłoży Aplaindygo w składzie Slime (mistrz Polski turntablistów), Bartek Bednarz (bas), Mateusz Chochołek (perkusja).

Headlinerem Wielkiej Rapsodii Świdnickiej #2 będzie Mielzky – właściwie Tomasz Mielewski, rocznik 1988. W 2005 roku wypuścił album „Umrzeć w superbutach” w całości wyprodukowany przez Benncarta. Jest zrzeszony m.in. w kolektywie Sekaku Liveband, grającym rapcore, z którym wydał 3 płyty. Obecnie na koncie ma dwa oficjalne wydawnictwa – „Silny Jak Nigdy, Wkurwiony Jak Zwykle” oraz „1.5”, za które w warstwie muzycznej odpowiedzialny jest w głównej mierze duet The Returners.

Oprócz sporej dawki freestylu na mikrofonach, organizatorzy przygotowują też kolejne atrakcje, o których więcej informacji pojawi się wkrótce. Zapraszamy do śledzenia oficjalnej strony wydarzenia oraz dołączenia do wydarzenia w portalu Facebook.