Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy „Kobiet Dzień”.
8 marca, godz. 17.30, Galeria Fotografii, Rynek 44, wstęp wolny

Fotografie Renaty Młynarczyk, Rolanda Okonia i Dariusza Sebastiańskiego.

RENATA MŁYNARCZYK
Urodziła się w 1963 roku w Krakowie. Nigdy nie studiowała fotografii. Zainteresowała się nią 5 lat temu. Od 3 lat zajmuje się wyłącznie fotografią tradycyjną, zwłaszcza wielkoformatową. Przez ten czas pracowała z różny-mi aparatami wielkoformatowymi poznając, zarówno szerokie możliwości aparatów, optyki, różnych materiałów światłoczułych, jak i metod ich obróbki. Wszystkie procesy od momentu przygotowania sesji, wciśnięcia migawki do uzyskania obrazu na papierze wykonuje sama. Nie interesuje ją przemysłowość, powtarzalność i możliwość produkowania kolejnych kopii fotografii dla wielkiej ilości ludzi. Dzisiaj bardziej myśli o odrębnym indywidualnym życiu pojedynczej odbitki fotograficznej na papierze, powstałej jako wynik aktu twórczego. Zajmuje się głównie fotografią portretowa i aktem artystycznym. Traktuje to jako intymne spotkanie drugiej osoby z jej przestrzenią i odmiennością.

ROLAND OKOŃ
Mieszka we Wrocławiu. Studiował architekturę na Politechnice Wrocławskiej oraz na Delft University of Technology w Holandii. Całe dorosłe życie związany z muzyką, grafiką i fotografią. W latach 2000-2008 prowadził własną agencję reklamową, poszukiwanie inspiracji doprowadziło go do fascynacji fotografią, którą to zajmuje się do dnia obecnego. Interesuje go fotografia, a najbardziej artystyczna i portretowa /www.rolandokon.com/
DARIUSZ SEBASTIAŃSKI
Urodził się w 1970 roku w Świdnicy. Kiedy miał 10 lat, wujek podarował mu aparat Smiena 8M – wtedy to zainteresował się fotografią. Od początku związany był z fotografią analogową odkrywając jej tajniki. Przez wiele lat pracował z różnymi aparatami przede wszystkim małoobrazkowymi poznając różne możliwości tych aparatów, by w roku 2001 w Warszawie w galerii Brama przedstawić swoje pierwsze prace w temacie aktu kobiecego, którego wystawa nosiła nazwę „W półmroku”. Kolejna wystawa w Warszawie w 2006, także akt kobiecy, z okazji 8 marca w kinie Bajka pt. „One”. „W fotografii aktu interesuje mnie delikatność, zmysłowość, niepowtarzalność.”