Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty perkusyjne, które poprowadzi Dariusz „Daray” Brzozowski – członek m.in. takich zespołów jak Vader, Dimmu Borgir i Hunter. Nie musisz być perkusistą, żeby wziąć udział – wystarczy, że interesuje Cię muzyka!

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc (20!), zainteresowanych obowiązują BEZPŁATNE ZAPISY MAILOWE! Wyślij maila z tematem PERKUSJA i numerem telefonu w treści, na adres: truskawka@sok.com.pl -> otrzymasz maila zwrotnego z potwierdzeniem.

Dzień po warsztatach zapraszamy na koncert Hunter, podczas którego będzie można zobaczyć Daraya na żywo w akcji.

Dariusz „Daray” Brzozowski (ur. 30 stycznia 1980 w Nowym Dworze Mazowieckim) – perkusista rockowy i heavymetalowy. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Współzałożyciel blackmetalowej grupy Vesania i deathmetalowej Masachist. W latach 2004-2008 członek olsztyńskiej grupy Vader. Od 2008 roku członek rockowej grupy Black River i norweskiej Dimmu Borgir, a od 2009 roku polskiej grupy Hunter.

Brzozowski współpracował ponadto z grupami Neolithic, Azarath, Pyorrhoea, Sunwheel, Insidious Disease, Faust, Crystal Abyss i Crionics, z którą występował podczas koncertów. Od 2005 roku współpracuje z Adamem Sierżegą, byłym perkusistą grupy Lost Soul, który jest jego pracownikiem technicznym. Wraz z grupą Vader był dwukrotnie nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii album roku metal za wydawnictwa The Beast (2004) i Impressions in Blood (2006). W 2009 roku czasopismo branżowe Topdrummer uhonorowało go tytułem najlepszego perkusisty w kategorii rock metal.

8 stycznia 2009 roku Brzozowski dołączył do grupy Hunter, w której zastąpił jej wieloletniego członka, Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Z grupą nagrał album pt. HellWood, który ukazał się 14 kwietnia 2009 roku nakładem wytwórni muzycznej Mystic Production. W ramach promocji wydawnictwa do utworu pt. „Labirynt Fauna” został zrealizowany teledysk w reżyserii Dariusza Szermanowicza. W 2010 roku z zespołem Dimmu Borgir nagrał pierwszy album zatytułowany Abrahadabra.